Domů Bydlení Dětské kusové koberce = útulnější pokojíček

Dětské kusové koberce = útulnější pokojíček

2874
0

Spousta lidí si myslí, že umístit koberec do dětského pokoje je hloupost. Namítají tím, že se z něj budou špatně dostávat skvrny a nečistoty, kterých zejména menší ratolesti nadělají opravdu hodně. Avšak koberce mají i své nesporné výhody, jež některé rodiče přesvědčily natolik, že si koberec skutečně pro svá dítka pořídili.

Proč si takový koberec pořídit?

První velkou výhodou je pouze fakt, že se jedná o koberec, a nikoliv linoleum či plovoucí podlahu. Z toho titulu je totiž daleko příjemnější na dotek a samozřejmě nestudí jako dva zmíněné druhy povrchů. Dnes se navíc dětské kusové koberce vyrábějí v mnoha různých velikostech a druzích, takže si může každé dítko vybrat zcela podle své fantazie. Pořídit si můžete jak tvar jednoduchých geometrických obrazců, tak i motivy s oblíbenými dětskými postavičkami.

Kam jej nejlépe umístit?

Nejlepší by bylo umístit koberec tam, kde dítě tráví nejvíce svého času. Ideálně tedy do pokojíčku, bude si moci bez problémů na zemi hrát, aniž by mu byla zima. Pokud například pořídíte dětský kusový koberec se vzorem města, bude si na něm váš chlapeček jezdit nerušeně s auty a vy o něm ani nebudete vědět. Není však podmínkou, že by koberec měl být umístěn pouze v pokojíčku, můžete jej umístit kamkoliv. Neexistují totiž žádná pravidla ani požadavky, které by vás v tom omezovala.

Jsou koberce opravdu kvalitní?

Všechny dětské kusové koberce mají osvědčení o hygienické způsobilosti, takže se o zdraví svého prcka nemusíte bát. Jsou navíc velmi měkké na omak a také antistatické. Nebude jim vadit ani podlahové vytápění, takže jej bez problémů můžete umístit do jakéhokoliv prostoru. Podklad koberce je navíc tvořen teplým filcem.

Pokud uvažujete o pořízení doplňku do pokojíčku vaší ratolesti, určitě zvažte koupi dětských kusových koberců, protože jsou jejich výhody nesporné.

Předchozí článekPřemýšlíte nad zastíněním střešních oken? Plisé žaluzie jsou skvělou volbou!
Další článekLuxusní kožené sedací soupravy se vyrábějí v Čechách