Domů Rady a návody Když káva může přinést relaxaci

Když káva může přinést relaxaci

1924
0

Spěch, kvap, termíny, stres – to jsou slova, která definují pracovní den většiny z nás. Domů přicházíte unavení nejen fyzicky, ale také psychicky. V takovém případě se zdá, že spánek je nevyhnutelná věc, jenomže jít spát v pět odpoledne nemůžete, ještě na vás čeká tolik jiných povinností a úkolů, které je potřeba splnit. Jenomže nyní je mnohem nutnější si trochu vydechnout a pozastavit se, a to pro milovníky nemůže znamenat nic jiného než hrnek tohoto dobrého pití. Zkuste si svou kávu ale vychutnat trochu jiným způsobem díky mlýnku na kávu.

Spěcháte celý den, tak při přípravě kávy zkuste tentokrát zpomalit, zhluboka vydechnout a uvidíte, že se vám povede připravit si tu nejlepší kávu na světě u vás doma. Důvody, proč to funguje, jsou hned dva.

Duševní odpočinek

Po dlouhém a náročném dni v práci chce téměř každý vypnout. A to jde nejsnadněji u hrnku dobré a kvalitní kávy, kterou si navíc ještě samy připravíte. Po příchodu domu si odložte a posaďte se k ručnímu mlýnku na kávu, nasypte zrnka odpovídající porci, a melte.

A melte a melte. Monotónní činnost vás uklidní, můžete při ní naprosto odstavit myšlení, běh času jako kdyby se najednou zpomalil. Po této duševní relaxaci si budete připadat unavení, jako kdyby z vás právě spadla tíha světa, přičemž na to není lepšího léku než kávy.

Čerstvě namletá chutná jinak

Je sice hezké přijít domů, nasypat do hrníčku dvě lžičky kávy a zalít, jenomže pokud jste právě nenačali nové balení, potom vás chuť kávy nemůže pořádně oslovit. Popisky na zadní straně balení kávy, že je zemitá, s ovocným podtónem s hořkosladkým koncem, to nejsou jenom hezká slova od výrobce. Tyto chutě a vůně totiž lze opravdu poznat jenom tehdy, když je káva úplně čerstvě rozdělaná nebo když se z ní aroma začne uvolňovat namletím. Teprve s namletou kávou poznáte to, jak doopravdy chutná tento mok.

Předchozí článekDůvody, proč koupit židli on-line jsou prosté
Další článekNení Natuzzi jako Natuzzi