Domů Rady a návody Řezače spár RZ – jak se správně používají

Řezače spár RZ – jak se správně používají

6000
0

Řezače spár RZ vám zaručují jednoduchou, robustní a stabilní konstrukci s možností výběru typu motoru podle vašeho přání. Určeny jsou pro každodenní a profesionální použití. Řezat s nimi můžete do betonových nebo živičných povrchů. Jak by se s nimi mělo správně zacházet, vám rádi poradíme.

Správné používání je důležité

Důležitým parametrem řezače spár RZ je počet otáček. Příliš nízké otáčky mohou zpomalovat práci a opotřebovávají segment a příliš vysoké otáčky ho zase mohou tupit. Vyšší, než je doporučená rychlost řezače spár RZ vás může dokonce ohrozit na bezpečnosti a zdraví. U řezačů s motorem s vyšším výkonem by se měly používat vždy kotouče k tomu přizpůsobené – speciálně upravené kotouče pro vyšší řezný výkon.

U řezačů spár RZ je funkce skrápění s nádrží vody nad motorem a přívod vody je na obě strany kotouče – voda tak kotouč ochlazuje. Tím pádem vzniká při řezání daleko méně prachu a kotouč se nepřehřívá. Segment je tak méně opotřebováván než při řezání za sucha.

Spouštění do řezu

Obyčejné řezače mají klasickou jednoduchou konstrukci s manuálním pojezdem a ručním spouštěním do řezu. Naopak řezače s vyšším výkonem jsou vybaveny automatickým pojezdem a hydraulickým spouštěním do řezu. To vám velmi znatelně usnadní práci například v náročném nebo každodenním provozu. Aretace  – ochranné mechanické zařízení řezačů spár RZ vám zajistí podepření choulostivé části měřícího zařízení v době, kdy stroj nepoužíváte nebo při přepravě. Bezpečnost práce je tak zajištěná na maximum.

Stabilní přístroj – dobrý přístroj

Pro bezpečnost při práci se řezačem spár je důležité myslet také na to, jak je přístroj stabilní a zda se bude dobře ovládat. Naštěstí řezače spár RZ jsou velmi stabilní a robustní stroje, které jsou skvěle vyvážené. Snadno a jednoduše se obsluhují – práce s nimi je pohodlná, bezpečná a příjemná. V neposlední řadě se stroje také dobře udržují – což jistě velmi oceníte, zvláště pokud stroj budete používat pravidelně a často.

S tím správně vybraným strojem vám práce půjde rychle od ruky.

Předchozí článekJenom samotná okna nestačí
Další článekLetní pohoda. Pořiďte si kvalitní zahradní gril za skvělou cenu