Domů Bydlení Topné žebříky – jak vybrat ten správný?

Topné žebříky – jak vybrat ten správný?

3220
0

I když se zdá, že výběr topného žebříku je velmi jednoduchý, může vás překvapit jak jeho způsob vytápění, tak i design a barva.

Elektrický topný žebřík

Tento typ žebříku se vyznačuje systémem trubek, které tvoří celé tělo žebříku. Ty jsou uzavřeny a naplněny vodou nebo nemrznoucí kapalinou. Topné těleso neboli topná tyč je umístěna uvnitř žebříku. Jakmile žebřík zapnete, rozehřeje se a postupně ohřívá tekutinu v trubkách.

Elektrické topné žebříky se připojí buď do klasické zásuvky, nebo je možnost si je nechat připojit do elektrické sítě napevno. Pokud není součástí balení manuální nebo programovatelný ovladač, můžete si jej dokoupit nebo žebřík ovládat ručně – regulujete teplotu a topné hodiny.

Teplovodní topný žebřík

Teplovodní žebřík se prodává bez topného média, protože se připojuje na systém etážového topení, které máte doma. Jeho nevýhodou však je, že začne topit jenom tehdy, když je topná sezóna – takže pokud si chcete přitopit v koupelně například v červenci, máte smůlu, pokud vám v bytovce topení vypnuli. Ovládání a regulace jsou však stejné.

Teplovodní s elektrickou topnou tyčí

Jedná se o klasický topný žebřík připojující se k topení, které máte doma. Obáváte se toho, že si budete chtít přitopit i mimo topící sezónu a nepůjde to? Nemusíte mít strach, tento typ žebříku je kombinací předchozích dvou žebříků, tudíž elektrická tyč je v žebříku zabudována. Je důležité zavřít hlavici žebříku kvůli možné odtékající vodě, ta by měla cirkulovat pouze uvnitř žebříku.

Klasickou barvou těchto žebříků, která je stále velmi oblíbenou je barva bílá – ta dodává koupelně pocit čistoty a svěžesti. Avšak někdo, kdo si potrpí na design a zajímavé kousky může zvolit žebříky chromované, které dodají koupelně eleganci díky jeho lesku nebo nerezové.

Předchozí článekObvyklé problémy studní a vrtů – bakterie, dusičnany, železo a mangan
Další článekUmělé květiny – jak na jejich aranžmá?