Domů Bydlení Umělé květiny – jak na jejich aranžmá?

Umělé květiny – jak na jejich aranžmá?

3324
0

V poslední době se umělé květiny stávají velkým „boomem“. A opravdu se není čemu divit, jsou snadné na údržbu a mnohdy s nimi vykouzlíte skutečně zajímavé dekorace. V článku vám poradíme, jak správně umělé květiny dekorovat ať už venku nebo v zahradě.

Upravujte, seřizujte

Umělé květiny můžete dát na jakékoliv místo v domě, aniž byste museli řešit přímé sluneční světlo, které růst živých rostlin ovlivňuje. Při aranžování umělých květin musíte každý stonek individuálně upravit, než rostlinku přidáte k ostatním, díky tomu bude vypadat realističtěji. Většina květin – například pěnové květiny se dají ohnout i snížit tak, abyste dosáhli požadovaného vzhledu.

Vsaďte na správný výběr vázy

Aby aranžmá působilo stylově, používejte i vázy správného tvaru. Pro samostatné umělé květiny používejte vyšší vázy a pro umělé popínavé rostliny můžete použít kruhové nižší vázy. Můžete i kombinovat umělé i živé rostliny – umělé kaktusy s živými jsou zajímavým řešením dekorace.

V jednoduchosti je krása

Základní trik s umělými květinami je držet se jednoduchého vzhledu – nekombinujte mnoho barev, stačí jedna nebo dvě a doplnit je o zeleň – můžete využít třeba trávy. Kombinujte sklo, keramiku, kov, ratan nebo proutí, abyste dosáhli přirozenosti.

Zelená je klasika

Skvěle vypadají i listy pokojových rostlin velkých, kdy za použití netradičního tvaru skleněné vázy a listů vytvoříte luxusně vypadající kytici. Eukalyptus a kapradí jsou velmi oblíbenými květinami – navíc vám vydrží roky.

Nezapomínejte ani na venkovní prostředí

Aranžovat umělé květiny nemusíte jenom v interiéru, můžete si vyhrát i s venkovními dekoracemi. Umělé květiny do truhlíku seženete snadno, na dnešním trhu se jich vyskytuje mnoho. Pusťte se do experimentů a kombinace různých druhů rostlin. Využít můžete i umělé stromky, které se v zahradě budou vyjímat.

Předchozí článekTopné žebříky – jak vybrat ten správný?
Další článekPůjčky v exekuci dnes možné nejsou