Domů Bydlení Dřevěná podlaha, nebo koberec? Můžete přece zkombinovat obojí!

Dřevěná podlaha, nebo koberec? Můžete přece zkombinovat obojí!

3811
0

Nabídka podlahových krytin je natolik pestrá, že se většině lidí při výběru protáčejí panenky. Konečnému verdiktu obvykle předchází velké dilema – především pak v případě, kdy jsou největší kandidáti velmi rozdílní. Příkladem budiž dřevěná podlaha a koberec. Pokud se vám líbí obojí a nemůžete se rozhodnout, udělejte to chytře a kombinujte!

Kolik chcete do dřevěné podlahy investovat?

Než se pustíte do výběru konkrétních podlahových krytin, důkladně si spočítejte, kolik můžete do podlahy investovat. Počítejte s tím, že kvalitní materiály mají svou cenu, ale na druhou stranu se vám částka vrátí v podobě trvale pěkného vzhledu, vysoké odolnosti a dlouhé životnosti. Zároveň se připravte i na to, že cena vždy nejde ruku v ruce s kvalitou. Proto vybírejte obezřetně a nechte si poradit od odborníků.

Výhody a nevýhody dřevěné podlahy

Kvalitní dřevěná podlaha je v podstatě věčná. Vypadá velmi dobře a na první pohled se do ní zamiluje každý, kdo preferuje přírodní materiály. Životnost je bezkonkurenční a v případě poškození lze krytinu renovovat. K dalším výhodám dřeva patří hřejivý a přirozený vzhled.

Masivní dřevo však nepatří k nejlevnějším záležitostem – budete se proto muset smířit s vyšší pořizovací cenou.

Pozor si dejte také na prostředí, ve kterém se rozhodnete dřevěnou podlahu položit. Bez speciální povrchové úpravy dřevěným podlahám nesvědčí nadměrná vlhkost.

Proč si (ne)pořídit koberce?

Koberce představují klasiku, která zřejmě nikdy nevyjde z módy. Jedná se o cenově dostupnou a příjemně teplou podlahovou krytinu s dobrými zvukově izolačními vlastnostmi. Pokládka je rychlá a pravidelná údržba spočívá pouze ve vyluxování a občasném vyčištění mokrou cestou.

Na druhou stranu může být přítomnost koberců problémem pro alergika. Tkanina zadržuje prach a musí proto být často čištěna.

Jestliže se vám koberec líbí, ale přesto se nechcete vzdát dřevěné podlahy, pořiďte si pár stylových kusových koberců – výsledek předčí vaše očekávání a budete si užívat obojího. Spoustu inspirace najdete u specializovaného prodejce na www.aaapodlahy.cz.

Předchozí článekČeši v létě bojují s horkem v domácnostech, každý druhý má i kvůli tomu zatepleno
Další článekPostele z masivu – energie, která vás nabije