Domů Magazín Elektronický přístup jako dobrá volba i pro bytový dům

Elektronický přístup jako dobrá volba i pro bytový dům

4167
0

V kancelářských objektech poměrně běžná záležitost, ovšem pro obyvatele většiny bytových domů stále velká neznámá. Na mysli máme moderní přístupové systémy, které umožňují jednoduché otevírání domovních dveří pomocí čipu nebo smartphonu. Proč byste o takovém řešení měli uvažovat? A není další zbytečnou investici, která nemá hlubší význam? Pokud jste se doposud o problematiku blíže nezajímali, odpovědi vás zřejmě překvapí.

Je praktický

Díky elektronickému přístupovému systému odpadá pravidelné hledání klíčů na dně kabelky či tašky. Moderní zařízení totiž umožňují otevírání mobilním telefonem – majitelé smartphonů, což je naprostá většina v české populace, přitom ani nemusí vytahovat přístroj z kapsy. V případě komunikace přes Bluetooth Low Energy probíhá komunikace mezi mobilem a čtečkou na vzdálenost několika metrů. Další možností je komunikace přes standard NFC, kdy se mobilní telefon přiloží ke čtečce stejným způsobem jako při placení kartou přes terminál.

Elektronický přístup do domu je neuvěřitelně praktický. Jen si spočítejte, kolikrát se za posledních pět let ve vašem vchodě měnil zámek, protože někdo ze sousedů ztratil klíč. Kdo ví, možná do skupiny provinilců patříte i vy a způsobili jste ostatním nepříjemnosti. Ztráta čipu/mobilního telefonu je naopak naprosto bezproblémová. Správce systému pouze vymaže starý identifikátor a vytvoří nový. Nemusí se měnit zámek ani přidělávat klíče.

Je bezpečný

Přechod na elektronický přístup vždy zvedá celkovou úroveň bezpečnosti v domě, a to hned z několika důvodů. Za prvé nehrozí, že někdo z obyvatel zapomene při průchodu vchodovými dveřmi zamknout – elektronický přístupový systém se obvykle montuje společně s tzv. panikovým kováním, které se zamyká automaticky, ale zevnitř lze kdykoliv otevřít.

Přínos elektronického přístupového systému však spočívá také v nastolení přehledu ohledně pohybu osob v domě. Administrátor si může v systému kdykoliv prohlédnout, kdo a kdy přes vchodové dveře prošel. Informace se mohou hodit při vyšetřování krádeže, vandalismu či jiného trestného činu, ale také v momentě, kdy je nutná evakuace obyvatel – správce systému může záchranáře upozornit na fakt, že se v budově pravděpodobně nachází další osoby.

Je český

Jaký elektronický přístup zvolit? Pro bytové domy, kancelářské objekty a firemní prostory do cca 15 dveří je jako stvořený IMAporter Basic, který dlouhodobě vyvíjí úspěšný český výrobce přístupových systémů Institut Mikroelektronických Aplikací.

IMAporter Basic se vyznačuje snadnou obsluhou, vysokou úrovní zabezpečení identifikačních karet a podporou mobilního přístupového systému. Detailní technickou specifikaci a další informace najdete na ima.cz.

Předchozí článekNebankovní hypotéky bez registru
Další článekČo je to strojová omietka