Domů Bydlení Hledáte způsob, jak po Vánocích zhubnout? Vsaďte na vaření v tlakovém hrnci

Hledáte způsob, jak po Vánocích zhubnout? Vsaďte na vaření v tlakovém hrnci

2233
0

Trápí vás po Vánocích nějaké to kilíčko navíc? Vhodným řešením by mohlo být zdravější stravování. To je ovšem často spojeno s dlouhými hodinami strávenými v kuchyni. Nechce se vám zbytečně dlouho tancovat kolem sporáku, a přesto chcete servírovat zdravá jídla? Vsaďte na tlakový hrnec.

Jak funguje papiňák?

Starý známý papiňák neboli Papinův hrnec je v kuchyni oblíbeným pomocníkem. Díky tomu, že uvnitř vzniká při vaření vyšší tlak, jsou pokrmy rychleji hotové. Navíc není potřeba u tlakového hrnce stát a jídlo neustále kontrolovat a míchat. Klidně ho ponechte na sporáku svému osudu, zatímco se budete věnovat třeba dětem nebo oblíbené knize.

Tlakové hrnce nejsou nebezpečné

S tlakovým hrncem se často pojí představa, že je nebezpečný a není vhodný pro začínající kuchařky. Ve skutečnosti je to však právě naopak. Moderní tlakové hrnce vás neopaří. Jsou opatřeny ventily, které regulují tlak uvnitř hrnce a bezpečnostní pojistkou, která vám nedovolí sejmout poklici, dokud je tlak v nádobě příliš vysoký. V dnešní době tak zvládne vaření s tlakovým hrncem opravdu každý.

Výhody tlakového hrnce

Níže jsem pro vás připravili stručný souhrn výhod vaření v tlakovém hrnci.

  • Zdravé vaření – stačí použít minimum tuku
  • Chutnější pokrmy – tlakový hrnec zachová výraznější chuť
  • Více živin – díky kratší době vaření
  • Jednoduché použití – papiňák je vhodný i pro začínající kuchařky
  • Úspora času – pokrmy jsou rychleji hotové
  • Všestranné použití – některé tlakové hrnce se dají použít i na indukci

Rychlé a ekonomické vaření? Jedině na indukci

Systém indukce pracuje na principu elektromagnetických proudů. Ty neohřívají samotnou plotnu, ale pouze dno nádoby. Proto je indukce efektivnější a úspornější než jiné typy varných desek.

Velkou výhodou indukce je okamžité generování tepla. Díky tomu budou vaše pokrmy rychleji hotové. Pokud se tedy rozhodnete pro Papinův hrnec na indukci, můžete si být jistí, že ušetříte maximum času.

U indukce navíc nedochází k žádným tepelným únikům. Teplo se totiž generuje jen do kontaktní plochy hrnce, nikam jinam. Pro vás to znamená velkou úsporu energie, a tím pádem samozřejmě také peněz. Z toho, že se ohřívá pouze místo pod nádobou plyne další výhoda. Indukce je bezpečná. Pokud jste v kuchyni trochu jako slon v porcelánu, je pro vás ideálním řešením. Už žádné popáleniny nebo hořící utěrky.

Jaké tlakové hrnce na indukci tedy pořídit?

Vaříte-li často pro celou rodinu, určitě oceníte pětidílný multifunkční tlakový hrnec na indukci.Kvalitní nerezová ocel zaručuje snadnou údržbu a díky objemu 7 l v něm zvládnete připravit i velký nedělní oběd.

Sháníte papiňák na indukci, který bude skvělým pomocníkem pro přípravu silných vývarů, ragů či gulášů? Tím pravým pomocníkem bude indukční tlakový hrnec PROFI – GALAXY. Po uvaření se navíc nemusíte trápit s jeho mytím. Je totiž vhodný i do myčky na nádobí.

Pokud vás tlakové hrnce na indukci zaujaly a tušíte, že ve vaší kuchyni budou mít čestné místo, sáhněte po indukčních tlakových hrncích Ultima Duo od Tescomy. K dispozici tak budete mít dvě nádoby. Jednu o objemu 4 litry, druhou 6litrovou. Univerzální víko je vhodné pro obě.

Video: Tlakový hrnec Tescoma Ultima DUO

Usoudili jste, že Papinův hrnec na indukci ve vaší kuchyni nesmí chybět? Pořiďte si ho se slevou. Vyberte si z tlakových hrnců v akci na www.domacipotreby-franta.cz a pusťte se do zdravého vaření. V nabídce jsou moderní tlakové hrnce na indukci od značek Kolimax, Lamart a Tescoma, které vás překvapí inovativními a bezpečnostními prvky.

Veškeré zmíněné tlakové hrnce můžete zakoupit v obchodě Domácí potřeby Franta (www.domacipotreby-franta.cz), kde navíc na nezlevněný sortiment Tescoma můžete uplatnit slevový kupón na 10% slevu! Do objednávky připište kód „Tescoma“.

Další nádobí na indukci

Můžete si vybrat také z širokého sortimentu dalšího nádobí na indukci. Na sváteční husu se výborně hodí pekáče na indukci, na ranní palačinky zase využijete pánev na indukci. Zkrátka nepřijdou ani milovníci dobré kávy. Není problém sehnat kávovary či džezvy na indukci. Pokud si kafíčko rádi vychutnáte doplněné o teplé mléko, máme dobrou zprávu i pro vás. Mlékovar na indukci mléko ohřeje rychle a bez připalování. Jste-li spíše milovníkem čajů, přidejte do nákupního košíku také čajové konvice na indukci nebo čajníky na indukci.

Už teď víte, že budete potřebovat různé druhy kastrolů a hrnců na indukci? Objednejte rovnou celou sadu nádobí na indukci. Vyjde vás levněji, než kdybyste sháněli každý hrnec zvlášť. Stačí si jen vybrat takovou, která bude odpovídat vašim potřebám v kuchyni.

Předchozí článekTvrdé dřevo v hlavní roli
Další článekDůvody, proč koupit židli on-line jsou prosté