Domů Interiér Jaké výhody skýtá moderní masivní nábytek?

Jaké výhody skýtá moderní masivní nábytek?

4594
0

Dříve se vyráběl pouze nábytek z masivu, tedy poctivého a plného dřeva. Dnes už se objevují nejrůznější imitace, jako je například dřevotříska, což je materiál zcela nevhodný například tam, kde je vlhko. Dřevěný nábytek může mít tedy spoustu podob, ale pokud chcete tu nejvyšší kvalitu, vsaďte na masiv. Jaké jsou jeho hlavní výhody?

Krásný vzhled

Co si budeme povídat, designový nábytek táhne a často se vyrábí právě z masivních materiálů. Zvláště oblíbené jsou například masivní postele, nebo stoly, které se stanou dominujícími nábytkovými prvky v podstatě v jakékoliv domácnosti. I vy jste propadli masivu a rustikálnímu nábytku?

Dlouhá životnost

Dlouhá životnost je něčím, co se u pravého selského nábytku cení nejvíce, ať už si zvolíte jakýkoliv styl, například provence nábytek. Masivní dřevo vám bude věrně sloužit desítky let, pokud se o něj tedy budete správně starat.

Nealergičnost

Nábytek z masivu, jako jsou stoly, židle a postele z masivu, je samozřejmě přírodního rázu, to znamená, že není reaktivní pro alergiky, a samozřejmě se chová velice ekologicky. Provoní celý váš dům a díky pravé vůni dřeva se vám bude lépe spát a pobývat ve vašem domově.

Široká využitelnost

Povězme si něco málo o tom, kde všude se dá masivní nábytek využívat. Tak například v ložnici bude skvělá postel z masivu, která bude ukázkou stability, zároveň ale i příjemných pocitů. Manželská postel z masivu pak může být naprosto dokonalým dárkem, který můžete dát novomanželům. Dřevěné postele z masivu jim vydrží celý život.

A pak zde máme jídelní stoly, které mohou být rovněž z masivního dřeva. V jídelně využijete samozřejmě i jídelní židle, ideálně takové, které budou vyrobeny stejně. Nejlepší je zvolit si rovnou sestavu.

I na zahrádce se můžete pyšnit masivním nábytkem, zvláště pak hovoříme o zahradních setech, sestávajících ze stolu a židlí, případně křesílek či lavic. Zahradní nábytek z masivního dřeva je možné umístit pod přístřešek, pergolu nebo rovnou na vaše kryté posezení. Zahradní sestavy budou skvěle odolávat klimatickým změnám.

Předchozí článekZateplujte v teplých měsících, je to výhodnější
Další článekJak si vybrat správnou zahradní sestavu?