Domů Bydlení Jak si vybrat správnou zahradní sestavu?

Jak si vybrat správnou zahradní sestavu?

3661
0

Doba, kdy se všichni těšíme na teplé slunečné dny, které strávíme se svými nejbližšími a přáteli na zahradě se velmi rychle blíží. Jak si k tomu ale vybrat vhodné posezení, které nám bude dlouho sloužit a každou návštěvu ohromí?

Vhodné podmínky

Pokud začínáme úplně od začátku a nemáme připravený ani základ, nejprve je vhodné se rozmyslet, kam sestavu plánujeme umístit. Měli bychom si zjistit, jak velký prostor se nám nabízí a kolik nábytku bychom zde chtěli mít. Nejlépe se nám bude posezení tvořit na pevných základech, a to ať už betonových, nebo čistě z přírodních materiálů. Jestli naše odpočívání bude na přímém slunečním záření, nebo pod krytou konstrukcí už záleží jen na nás, ovšem neměli bychom zapomínat, že některým materiálům sluneční svit neprospívá, a tudíž může docházet k tomu, že jim budeme muset věnovat větší a častější péči. Proto není vhodné na nábytku šetřit, kvalitní nábytek za vyšší cenu se vyplatí a bude nám sloužit déle, než bychom očekávali.

TIP: Spousta článků o bydlení na www.obydleni.cz

Nejlepší materiál

V dnešní době, kdy si každý může vybrat nábytek svých snů, je nemožné být nespokojen a nemít zahradu jako z pohádky. Nepřeberné množství materiálů, stylů, barev, a především dostupnost, nás často uvádí do rozpaků a pak nevíme, jak si správně vybrat. Plastový nábytek patří mezi jedny z nejdostupnějších možností, a v dřívějších letech k jednomu z nejvíce žádaných. Nabízí velké množství barev a jednou z největších výhod je především cena, která je velmi příznivá. Tento typ materiálu není až tak kvalitní, ačkoliv není náročný na údržbu.

Nábytek vyrobený z betonu je naopak velmi pevný a těžký, tudíž i velmi nepraktický pro běžnou manipulaci. Na zahradě by mohl působit až příliš masivně a tvrdě. Naopak dřevěný nábytek je vhodnou volbou, pokud chceme vytvořit co nejpřirozenější dojem. Hodí se téměř do každého typu zahrady, nejvíce tam, kde vládnou rostliny. Na výběr je obrovské množství druhů dřeva, se kterým ovšem roste i cena. Materiál je velmi dobře zaopatřený a není tedy důvod se tolik obávat o výdrž. Jeho životnost se samozřejmě prodlužuje s naší péči a správným zacházením.

Velkou popularitou se v posledních letech chlubí i ratan. Tem může mít dřevěnou, železnou i hliníkovou konstrukci a tady je potřeba vybírat moudře. Dřevěná konstrukce je často doprovázena nízkou kvalitou, tomu odpovídá i cena. Není odolné, podléhá přírodním vlivům a nemá dlouhou trvanlivost. Podobné vlastnosti má i železná konstrukce, která, ačkoliv je pevnější, podléhá korozi a její životnost také není vysoká. Nejlepší rozhodnutí je proto pořízení ratanového nábytku s hliníkovou konstrukcí.

Garantuje nejvyšší životnost, stačí si jen vybrat konkrétní typ. Další velmi praktický je hliníkový nábytek, který má obdobnou popularitu a poměry jako zmíněný ratanový. Jeho nevýhodou je, že poměrně dost chladí, ale je velmi praktický, jelikož nekoroduje a vypadá velmi dobře. Dá se kombinovat dobře i s jinými přírodními materiály.

Nejnovější trendy

Pokud se rozhodujeme, jakou zahradní sestavu si pořídíme, mohli by nám v orientaci a výběru pomoci i nejnovější trendy. Zejména jsou v oblibě dřevěné suroviny. Objevila se spousta nových typů výpletů a také druhů dřeva a způsoby jeho zpracování. Oblíbeným doplňkem se staly i tkaniny. To nejen ve formě polštářků a podsedáků, ale také sedacích vaků, které jsou ze speciálních látek, předem ošetřených proti UV záření a vodě. Zahradní sestavy se vyrábějí v různých velikostech a tvarech a materiálech, je proto nemožné být nespokojen s obrovským výběrem, který nám poskytuje nespočet výrobců z různých zemí.

 

A kde zahradní nábytek nakoupit? Třeba na Sconto nábytek.

Předchozí článekJaké výhody skýtá moderní masivní nábytek?
Další článekOcelová konstrukce od A do Z