Domů Bydlení Ložnice podle barev. Jaké jsou nejlepší a které raději ne?

Ložnice podle barev. Jaké jsou nejlepší a které raději ne?

4843
0

Barvy určitým způsobem působí na naši psychiku. Z toho důvodu se do různých pokojů doporučuje jiné barevné ladění. Podívejte se, jak je to s ložnicí a zvolte si tu nejlepší barevnou kombinaci pro klidný a kvalitní spánek.

Výběr barvy do ložnice

Každá z barev má svou specifickou energii. Když se s nimi naučíme pracovat, vytvoříme příjemný domov. Právě v případě ložnice je správná volba klíčová. V ideálním případě nám má barva v ložnici předávat energii, které máme málo. Hodně oblíbená je například bílá, zelená nebo modrá. Význam však mohou mít i jiné barvy.

Neutrální bílá

Bílá barva je symbolem čistoty, pořádku a elegance. Bílé povlečení Stella je neutrální, ale v podobě brokátového damašku je perfektním symbolem dokonalosti. Jde o barvu vhodnou pro všechny, kteří nechtějí být rušeni od vlastních myšlenek.

Příjemně hřejivá žlutá

Ložnice laděná do žluté barvy napomáhá k vyšší pocitové teplotě. Je tedy ideální pro všechny, kterým je pořád zima. Skvělou volbou je žluté povlečení Alisar v úpravě brokátového damašku. Volbou teplejšího odstínu dostanete do ložnice porci slunečné hřejivé energie.

Energická a vášnivá červená barva

Červená barva opět rozehřívá ložnici a přináší poměrně silnou energii, sílu a lásku. Do ložnice si ji vybírají hlavně silné osobnosti, které si s touto porcí energie dokáží poradit. Právě pro ně je vhodné červené povlečení Sabah ze 100% egyptské bavlny, které svou barvou podpoří rozvoj tvořivých myšlenek a cílevědomost.

Růžová pro princezny

Nevinnost a jakási naivnost růžové barvy je ideální pro všechny, kteří rádi sní a mají rádi pohádky. Jemně laděné růžové povlečení Aurora tak potěší něžné a vřelé bytosti.

S fialovou opatrně

Fialová barva má silnou energii, která na každého působí jinak. Některé příjemně uklidí, ale u jiných naopak probudí touhu k tvoření a kreativnímu přemýšlení, což je v případě ložnice nežádoucí. Když už se pro fialové odstíny rozhodnete v ložnici, zvolte raději světlejší fialové povlečení Tarun v nežehlivé úpravě Mako jersey, které je vhodnější.

Uklidňující zelená

Přírodní barva lesů na vás dýchne ze zeleného povlečení uklidňující atmosférou a podpoří váš klidný spánek. Vhodné jsou spíše světlejší odstíny, ale citlivě můžete zakomponovat i tmavší zelenou, například ve formě tmavě zeleného Mako jersey povlečení Abiona.

 

Mírumilovná modrá

Modrá barva je plná nekonečnosti oblohy a moře. Všem, kteří se rozhodnou pro modré povlečení, přibude do ložnice dávka mírové energie. Jde o skvělou volbu v případě, že patříte mezi citlivější osoby a máte své vnitřní příběhy. Co třeba modré povlečení Como?

Stabilní hnědá

Zemité hnědé odstíny vás večer přitáhnou k zemi a zbaví všech starostí, které aktuálně nemůžete vyřešit. Hnědé povlečení Mailo vypadá krásně a přináší pocit bezpečí, což je pro některé přesně to pravé.

Nudná šedá

Nenápadné šedé povlečení nechá perfektně vyniknout jiné prvky v ložnici. Dá se tak skvěle kombinovat s jinými barvami. Se šedou je dobré zacházet opatrně, protože sice nemá výraznou energii, ale může podporovat lenost a nicnedělání. Vyzkoušejte šedé povlečení Tara a sami uvidíte.

Elegantní černá

Luxusně působící elegantní černá barva vynikne v kombinaci s dobře zvolenými doplňky. Kombinace černého povlečení Pietro z Mako bavlny v saténovém provedení spolu se světlejšími odstíny či rovnou bílou barvou se hodí jak pro uzavřené povahy, tak i pro ty, kteří chtějí vyjádřit svou odlišnost. Záleží na konkrétním zařízení a uchopení barevné kombinace.

 

Předchozí článekChtěli byste špičkovou komodu nebo postel na míru?
Další článekDálkové ovladače a jejich využití