Domů Zahrada Okrasné kameny do zahrady rozhodně patří. Proč?

Okrasné kameny do zahrady rozhodně patří. Proč?

1511
0

Malá, velká, stylová nebo přírodní zahrada. Ať už je ta vaše jakákoli, určitě by v ní neměly chybět okrasné kameny. Jsou nejen skvělým dekoračním prvkem, ale mohou mít i svůj praktický význam.

Kameny jsou výborným přírodním materiálem, který se jen tak nezničí, a proto najde využití prakticky kdekoliv. S okrasnými kameny do zahrady byste měli počítat už při návrhu a následné realizaci zahrad. S tím, který okrasný kámen by se nejlépe hodil právě pro vaši zahradu, vám může poradit odborná firma Zahradní specialista specializující se na návrhy, realizace a údržbu zahrad. Určitě se vám budou hodit rady, díky kterým sednou okrasné kameny do vaší zahrady jako ulité. Více o nabídce služeb zmíněné společnosti zde.

Solitér nebo mulč – každý okrasný kámen má své specifické využití

Pokud vybíráte okrasné kameny, zaměřte se na správnou volbu druhu kamene. Nejlepší je zvolit kámen, který je pro danou lokalitu typický. Díky tomu bude zahrada působit přirozeně. Samotný kámen pak lze využít mnoha způsoby. Podtrhnout jeho krásu můžete i v noci, a to díky zahradnímu osvětlení, které navíc dodá vaší zahradě na luxusu – inspirovat se můžete v této fotogalerii.

Solitérní okrasné kameny

Největší pozornost na sebe strhnou okrasné kameny umístěné jako solitéry. Může jít o jeden samostatný kámen nebo o skupinu kamenů. Solitérní prvek může tvořit dominantu zahrady nebo ji může členit na několik částí. Velmi pěkně působí i kamenné skalky, na které lze umístit okrasné rostliny, bylinky i skalničky.

Okrasný kamenný mulč

S pomocí kamenné drti, oblázků nebo různobarevného štěrku se dají vykouzlit kamenné plochy různých tvarů. Pomocí okrasného mulče můžete vytvořit podklad pro keře a byliny nebo se hodí pro designování zahrady. Dejte akorát pozor na to, abyste ke kamennému podkladu volili rostliny, kterým nebude vadit, že se v horkých dnech kameny rozpálí.

Vždy je vhodné držet se jednoho druhu kamene, aby zahrada nebyla „přeplácaná“.

Kamenné zídky a chodníčky

Okrasné kameny nemusí být jen pěkné na pohled, ale mohou plnit také praktickou funkci v podobě zasazení do kamenných zídek, tarasů nebo jako podklad zahradních cest.

Rustikální zídky dodají zahradě na majestátnosti, opracované kameny zase budou působit luxusně. S pomocí kamenných zídek se zahrada krásně rozčlení, poskytne důmyslná zákoutí nebo prostor pro posezení.

Další tipy, jak využít kámen v zahradě, najdetev tomto článku.

Zahrada díky okrasným kamenům ožije, bude přirozenější a nabídne vám nové možnosti. Sledujte, jak na kamenech usedají ptáci, jak po nich šplhají vaše děti nebo jak krásně vypadají při západu slunce.