Domů Bydlení Vydělávejte pronájmem nevyužitého bytu

Vydělávejte pronájmem nevyužitého bytu

1941
0

V dnešní době, kdy ceny všeho kolem nás rapidně stoupají, hledají lidé možnosti, jak si k měsíční mzdě vydělat další peníze. Každá koruna navíc se přeci hodí, že? Pokud disponujete nevyužitými bytovými prostory, je volání po možném vedlejším příjmu ještě lákavější. Jak ovšem s bytem naložit, aby vydělané sumy skutečně stály za to? V podstatě máte na výběr ze tří možností. Ne všechny jsou ovšem z dlouhodobého hlediska výhodné. V následujících řádcích se dozvíte o této problematice všechny potřebné informace.

Jak dnes můžete vydělat na prázdném bytu?

  • prodejem
  • dlouhodobým pronájmem
  • krátkodobým pronájmem v zastoupení specializované společnosti

Pokud potřebujete akutně získat peněžní záplatu, díky které se vám podaří například zafinancovat výstavbu domu nebo koupi nového auta, je pro vás prodej bytové jednotky tou nejlepší možnou variantou. Částka se ve vašem vlastnictví dlouho neohřeje, protože vzápětí s ní podniknete další důležitou investici. Jestli ale žádné takové plány momentálně nemáte, měl by být prodej bytu tou poslední možností. Peníze uložené na bankovním účtu totiž postupem času ztrácejí svou hodnotu. A to je samozřejmě nežádoucí.

Dlouhodobý pronájem zajistí pravidelný příjem, díky kterému může majitel bytu ušetřit poměrně značnou sumu. Jenže je otázkou, zda vás výlohy spojené s opravami po neukázněných nájemnících nebudou ve finále stát stejné peníze, které vám oni měsíčně posílají. Někteří lidé se k majetku, který není jejich, jednoduše neumějí chovat. Takže ani dlouhodobý pronájem se nepovažuje za tu nejlepší variantu

Kouzlo krátkodobého pronájmu

Nyní už se dostáváme do finále, které představuje krátkodobý pronájem. Spočívá v tom, že svůj byt vložíte do rukou společnosti, která zajistí správu veškeré administrativy a bytových prostor. Zároveň slibují daleko vyšší příjmy, než vám může nabídnout kterýkoli dlouhodobý nájemce. Krátkodobý pronájem bytu v Praze je navíc opravdu žádanou službou, protože naše hlavní město navštěvují doslova davy lidí. Dá se tedy říct, že váš byt bude pravidelně využíván, což samozřejmě generuje příjem na velice líbivé úrovni.

Samozřejmě z obchodů musí něco mít i společnost, která krátkodobé pronájmy sjednává. Cenu za správu Airbnb si může každý z vás dohledat na internetu. Nicméně pokud se podaří prostory využít z 80 % v daném měsíci, bude spolupráce velice lukrativní pro obě zúčastněné strany.

Zajímavý je také pohled na výčet bonusů, které s sebou tento způsob pronájmu přináší. Nebudete se muset zabývat notorickými neplatiči ani šílenými nájemníky, kteří dokáží v mnoha případech krásný byt během několika měsíců naprosto zdevastovat. Výhody krátkodobého pronájmu bytu spočívají i v tom, že dojde k daleko menšímu opotřebení a pravidelným kontrolám stavu. Samozřejmě ani případný úklid nebude ležet na vašich bedrech. Zkrátka stačí poskytnou prostory a společnost se o vše ostatní již postará.

Svěřte proto své byty do rukou skutečných odborníků, kteří dokáží vaše vedlejší příjmy dostat na takovou úroveň, o které se ostatním ani nezdá. Krátkodobý pronájem je ideální cestou k penězům.

Předchozí článekŽivot v Praze je podobný, jako v mnoha západních metropolích
Další článekNebankovní hypotéky bez registru