Domů Architektura Wellness ve vlastní koupelně

Wellness ve vlastní koupelně

15275
3

Koupelna už dávno neplatí za prádelnu a sušárnu v jednom či pouhé vykonání nejnutnější hygieny. Koupelna je rovněž místem, kde lze hýčkat své tělo i ducha. V koupelně startujeme svůj den a většinou tam i končí. Už proto má smysl dbát na detaily při vybavování koupelny.

Odpočinek je v dnešním světě plného stresu naprostou nutností. Ovšem ne každý má čas a volné finance na pravidelný odpočinek ve wellness. Och ano. Když se necháme hýčkat někým jiným a ještě je to profesionál, nedá se to srovnávat. Nikdo netvrdí, že čas od času není fajn zajít do opravdového wellness. Ale uznejte sami, že koupelna, kde se dá relaxovat, odpočívat a hýčkat sám sebe není od věci.

Co v takové koupelně nesmí chybět?

V koupelně, která má navodit příjemnou atmosféru, by neměly rozhodně chybět přírodní materiály a květiny – samozřejmě živé. K přírodním materiálům patří nejen dřevo, ale i kámen. Předložky také pořizujte v přírodním provedení. Dotek přírody má zkrátka kouzelnou moc. Stejně tak nezapomínejte na osušky a ručníky s vysokou savostí a příjemné na dotyk.

Jaké barvy se hodí do koupelny?

Nábytek a další vybavení z přírodních materiálů úžasně doplní neutrální barvy, jako je modrá, šedá a další jemné pastelové barvy. Zajímavě vypadá i koupelna v kombinaci černé a bílé. Hlavně žádná divočina. Také do koupelen začal pronikat skandinávský design.

Koupelnové dekorace

Zde nepatří jen květiny, předložky, kelímky na zubní kartáčky a koupelnové textilie, ale i koberečky, zajímavé osvětlení, originální koš na prádlo či taburet. To záleží, kolik máte místa. Pokud se vám nelíbí vaše stávající obklady a dlažba, nemusíte ji hned měnit a vyhazovat majlant. Dnes existují samolepicí ozdoby na obklady, ale i 3D nálepky na dlažbu, díky kterým uprostřed vaší koupelny vyčarujete třeba jezírko rovnou s rybkami či delfínem. Řeku s kamínky a další motivy. Mimo samolepek jsou i barvy, kterými lze kachličky přemalovat.

Posted by Gabrielle

Předchozí článekIf You Eat Meat You Need To Know These 5 Facts
Další článekDekorativní folie na okna namísto záclon

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.