Domů Zahrada Zahradní stroje si nemusíte kupovat

Zahradní stroje si nemusíte kupovat

4177
0

Zahradní stroje a technika nepatří k nejlevnějším věcem ke koupi. V dnešní době si je však nemusíte kupovat, protože existují i specializované společnosti, které se zabývají právě půjčováním zahradní techniky. Péče o vaši zahradu totiž vyžaduje nemalé úsilí, jež vám mohou zpříjemnit právě moderní nástroje. 

Jak probíhá zapůjčení zahradních strojů?

Veškeré rezervace probíhají dopředu přes telefon nebo elektronicky přes email. O zahradní techniku je totiž velký zájem, a proto si ji zarezervujte včas. Možná budete překvapeni vratnou denní zálohou, která v některých případech není vůbec malá. Pronajímatel se tak jistí před případným poškozením, například aerifikátor trávníků patří mezi ta nejdražší zařízení. Tomu odpovídá i denní sazba za jeho vypůjčení, pohybuje se okolo dvou tisíc korun. 

Co všechno si mohu půjčit?

Půjčovna zahradních strojů nabízí k půjčení nejrůznější nástroje a techniku. Mezi nejoblíbenější patří aerifikátor trávníků nebo zapravovací síť. Je vhodná pro zapravení písku po aerifikaci, takže se stává nedílnou součástí tohoto procesu. Je velice šetrná k travnímu drnu a velmi jednoduše se s ní manipuluje. Pokud chcete na své zahradě renovovat trávník, bez této speciální sítě se jistě neobejdete.

Zejména v letních měsících pečujte o trávník

Pěkný trávník je snem každého majitele tohoto pažitu. V letních měsících je však velice těžké udržet pažit zelený, neboť jej slunce doslova spaluje. Proto se provádí takzvané aerifikace trávníků, která by měla pomoci k lepšímu vzduchu a vody u vegetačního substrátu. Tím dochází k regeneraci drnů a celkovému provzdušnění. Provádíme ji minimálně dvakrát ročně, nejlépe na jaře a na podzim, tedy obdobně jako vertikulaci.

Jestliže chcete udržet váš trávník zelený, rozhodně byste mu měli věnovat odpovídající péči. Zahradní technika vám k tomu může jenom pomoci. 

Předchozí článekObklady a dlažby do domu i na zahradu v různorodém duchu dodává firma Verdek
Další článekJak správně ochránit dům či byt? Nepodceňujte bezpečnostní opatření ani pojistky