Domů Rady a návody Jak správně ochránit dům či byt? Nepodceňujte bezpečnostní opatření ani pojistky

Jak správně ochránit dům či byt? Nepodceňujte bezpečnostní opatření ani pojistky

5420
0

Ať už máte dům či byt, určitě víte, že je na něm stále spousta a spousta práce. Péče o podlahy, natírání okapů, oprava spotřebičů, výmalba, zahrádka…Je toho opravdu hodně. Ale o svou nemovitost byste měli pečovat i z trochu jiného hlediska. Například jej zabezpečit proti zlodějům a nechat jej dostatečně pojistit. Co udělat pro dostatečnou ochranu?

Bezpečnostní dveře jsou základ

Mnoho lidí tyto aspekty svého domu často podceňuje, ale jakmile se něco stane, litují toho, že nepořídili například alarm, bezpečností zámek nebo že nebyli pojištěni proti vykradení nebo požáru. Život umí překvapit, a jak se říká, štěstí přeje připraveným.

Co se týče ochrany před zloději a dalšími nezvanými hosty, základem dobře ochráněného domu by měly být bezpečnostní dveře. Právě jimi se zloději nejčastěji dostávají do domů a bytů. Proto je ideální volit dveře v té nejvyšší bezpečnostní třídě, které jsou schopny odolat i dobře vybaveným zlodějům. Je také dobré, pokud jsou takové dveře ohnivzdorné.

Dobré je vybírat i kvalitní okna a nikdy je nezapomínat zavřít, pokud budete delší dobu pryč. U domů pozor na okýnka do sklepa, na půdu a podobně. Každý takový otvor může být pro zloděje lákadlem.

S dobrou pojistkou budete lépe usínat

S fyzickou bezpečnostní prevencí vůči zlodějům souvisí i majetkové pojištění. Můžete si nechat pojistit jak nemovitost, tak vybavení domácnosti a obojí pak bude pojištěno pro případ krádeže, vandalismu nebo třeba vůči živelným pohromám.

Věřte, že se vám bude usínat mnohem lépe, pokud budete vědět, že v případě tohoto typu problému s majetkem vám bude vyplacena náhrada. Stačí jen sjednat adekvátně vysokou pojistku odpovídající hodnotě pojištěné nemovitosti či věcí.

Praktické je i pojištění nahodilého poškození. To se týká hlavně elektroniky pro případ, že se vám jako nově pořízená věc rozbije nebo bude odcizena. Spadají sem mobilní telefony, televizory, počítače, tiskárny, tablety a další.

Takováto prevence se vám může jedině vyplatit.

Předchozí článekZahradní stroje si nemusíte kupovat
Další článekVyměňte bojler za průtokový ohřívač a ušetřete na nákladech za ohřev teplé vody