Domů Bydlení Barvy, se kterými letos nešlápnete vedle a neomrzí vás ani napřesrok

Barvy, se kterými letos nešlápnete vedle a neomrzí vás ani napřesrok

610
0

Zvelebování domova je nikdy nekončící proces. Jenomže co když vás stávající podoba interiéru nudí, ale protože jste si nedávno odbyli rekonstrukci, určitě se do akce podobného rozsahu v dohledné době nechystáte? Jednoduchá rada zní – změňte barevné pojetí jednotlivých místností a budete si připadat jako v novém bytě. V případě následujících barev a kombinací chybu rozhodně neuděláte chybu. Světoví profesionálové z oboru interiérového designu je označili za horké trendy pro letošní rok.

Tmavá je nová neutrální

Neutrální styl je neuvěřitelně univerzální a flexibilní, ale co když vás nebaví klasika v podobě bílé nebo šedé? Vydejte se opačným směrem a zvolte některý z tmavých tónů. Černé, šalvějově zelené či námořnicky modré závěsy a další doplňky mají šmrnc, kterému okamžitě přijdete na chuť. Anebo se odvážíte na tmavé tapety?

Co generace, to jiný pohled

Z dětí nového tisíciletí neboli z generace Z se stali dospělí, což se projevuje i na barevném pojetí interiérů. Jejich domovy jsou světlejší a často používají zářivě žluté a oranžové odstíny. Oproti starším generacím preferujícím tradiční neutrální barvy, mnohem častěji experimentují a nebojí se zkoušet výraznější variace modré či nachové.

Béžová se vrací na trůn

Zatímco v minulých letech interiéroví designéři nešetřili na šedé vlně a neváhali používat všechny její odstíny, momentálně se schyluje k fenomenálnímu návratu béžové, která povyšuje neutralitu prostoru na mnohem sofistikovanější a stylovější prostředí. Velmi dobře si rozumí s dřevěnými prvky v jejich přirozené barvě.

Pokud máte poněkud vrtkavý vkus a nechcete riskovat, že vás nová výmalba omrzí stejně rychle, jako jste se pro ni nadchli, změňte barevnou koncepci pomocí dekorací a textilií, jako jsou záclony, závěsy, přehozy či polštářky.

Předchozí článekRekuperace vzduchu šetří vaše peníze. Co to vlastně je a pro koho je vhodná?
Další článekSrovnávač nábytku přinese cenné rady při zařizování domácnosti