Domů Bydlení Domácí pracovna jak lusk

Domácí pracovna jak lusk

2298
0

Mít domácí pracovnu nemusí mít pouze ti, jenž se živí kancelářským typem práce z domova. Takový pracovní koutek je vždy vítaným řešením. Tu a tam sedí u PC téměř každý. Ať už si hledá recepty, návody jak něco vyrobit, čte zajímavé články, komunikuje s přáteli na sociálních sítích, podniká nějaký online vzdělávací kurz apod.

Počítače jsou zkrátka součástí našich životů a stávají se nepostradatelnými pomocníky a důležitými informátory. Proč tedy sedět u kuchyňského stolu či se hrbit nad laptopem na gauči. Bohatě vystačí malý koutek, kde bude umístěn stolní počítač či laptop a využije ho celá rodina. Nároky na vybavení takového koutku nejsou nijak náročné ve srovnání s vybavením domácí kanceláře.

Malý stoleček

Klidně vám vystačí malý kulatý stoleček, který nezabírá hodně místa, případně rohový stolek. Záleží na tom, kde si pro takovýto pracovní koutek rozhodnete vyčlenit místo. Pokud si často a rádi pročítáte na internetu, čtete online knížky či cokoliv jiného, co vyžaduje soustředění, pak vyberte místo, kde vás nebudou rušit zvuky z televize apod. Pak je vhodné místo ložnice, hala či jídelna. Jestliže se nepotřebujete pekelně soustředit při práci na PC, klidně to může být obývací pokoj.

Kvalitní židle

I když budete sedět u stolu na počítači omezeně, neznamená to, že je vhodné sedět shrbený. Dnes je možné pořídit levné kancelářské židle, které splní nároky na veškeré pohodlí. Bude-li pracovní koutek využívat více lidí, pak je lepší polohovací varianta, aby si každý nastavil potřebnou výšku.

Osvětlení

Nekažte si oči někde v tmavém koutu. Nezapomínejte na vhodné osvětlení. Může to být stolní, ale i stojací lampa. Ideální samozřejmě je, když je koutek zbudován někde v blízkosti okna, aby nechybělo také denní světlo.

Polička

Některé stolečky jsou tak důmyslné, že jsou zbudovány v policové sestavě. Nějaká ta polička se vám určitě bude hodit. Je dobré mít po ruce sešitek na poznámky a psací potřeby. Nepotřebujete tolik úložného místa jako je tomu v případě domácích kanceláří, ale určitě by bylo fajn mít si kam položit pomůcky včetně hrníčku s kávou.

Předchozí článekPlísně vás zbaví speciální nátěr. Jak přesně funguje?
Další článekInspirujte se designem interiérů luxusních kasin