Domů Rady a návody Plísně vás zbaví speciální nátěr. Jak přesně funguje?

Plísně vás zbaví speciální nátěr. Jak přesně funguje?

1896
0
Sdílejte

Výskyt plísně na fasádě domu patří k častým problémům v místech, kde je vlhké prostředí, bezvětří a minimum slunečních paprsků. Pokud se vaše nemovitost nachází v lokalitě s touto charakteristikou, měli byste se o ni náležitě starat. Důležitá je především prevence – pravidelné čištění a aplikace protiplísňového nátěru. V tomto článku se dozvíte, jak tento účinný prostředek v boji proti plísni funguje.

Plíseň je velmi přizpůsobivý organismus a v případě optimálních podmínek se šíří rychlosti blesku. Ani se nenadějete a zahalí váš dům od základů až po střechu. Proto je vhodné jednat rychle a po důkladném vyčištění na fasádu aplikovat protiplísňový nátěr.

Princip fungování nátěru proti plísni není nijak složitý – musíte si však vybrat vhodný typ. Na trhu je například termoizolační antikondenzační nátěr, díky kterému se teplo rozprostírá rovnoměrně po celém povrchu fasády a nedochází ke vzniku tepelných mostů (místa s rozdílnými teplotami). Absence tepelných mostů vede k eliminaci srážení povrchové vody – a bez vlhkosti nemůže vzniknout plíseň.

Dalším typem protiplísňových nátěrů jsou směsi, které fungují na principu změny iontové rovnováhy mikroorganismu. V momentě, kdy se plíseň dostane do kontaktu s povrchem, dochází k její destrukci.

Protiplísňových nátěrů je na trhu celá řada a výsledný efekt do značné míry závisí na umístění stavby a příčinách vzniku plísně. Proto je vhodné kontaktovat odborníka, který přímo na místě vyhodnotí situaci a doporučí vhodný postup. Připomínáme, že nátěr fasády by měl proběhnout až po jejím vyčištění.

Chcete se na téma ochrany fasády proti plísni dozvědět více? Všechny důležité informace najdete na www.ars.cz.