Domů Rady a návody Plísně vás zbaví speciální nátěr. Jak přesně funguje?

Plísně vás zbaví speciální nátěr. Jak přesně funguje?

2280
0

Výskyt plísně na fasádě domu patří k častým problémům v místech, kde je vlhké prostředí, bezvětří a minimum slunečních paprsků. Pokud se vaše nemovitost nachází v lokalitě s touto charakteristikou, měli byste se o ni náležitě starat. Důležitá je především prevence – pravidelné čištění a aplikace protiplísňového nátěru. V tomto článku se dozvíte, jak tento účinný prostředek v boji proti plísni funguje.

Plíseň je velmi přizpůsobivý organismus a v případě optimálních podmínek se šíří rychlosti blesku. Ani se nenadějete a zahalí váš dům od základů až po střechu. Proto je vhodné jednat rychle a po důkladném vyčištění na fasádu aplikovat protiplísňový nátěr.

Princip fungování nátěru proti plísni není nijak složitý – musíte si však vybrat vhodný typ. Na trhu je například termoizolační antikondenzační nátěr, díky kterému se teplo rozprostírá rovnoměrně po celém povrchu fasády a nedochází ke vzniku tepelných mostů (místa s rozdílnými teplotami). Absence tepelných mostů vede k eliminaci srážení povrchové vody – a bez vlhkosti nemůže vzniknout plíseň.

Dalším typem protiplísňových nátěrů jsou směsi, které fungují na principu změny iontové rovnováhy mikroorganismu. V momentě, kdy se plíseň dostane do kontaktu s povrchem, dochází k její destrukci.

Protiplísňových nátěrů je na trhu celá řada a výsledný efekt do značné míry závisí na umístění stavby a příčinách vzniku plísně. Proto je vhodné kontaktovat odborníka, který přímo na místě vyhodnotí situaci a doporučí vhodný postup. Připomínáme, že nátěr fasády by měl proběhnout až po jejím vyčištění.

Chcete se na téma ochrany fasády proti plísni dozvědět více? Všechny důležité informace najdete na www.ars.cz.

Předchozí článekTrápí vás sice drobné, ale často se opakující každodenní stresy? Zkuste vířivou vanu
Další článekDomácí pracovna jak lusk