Domů Bydlení Jak zaujmout nové zaměstnance

Jak zaujmout nové zaměstnance

4417
0

Firmu dělají především zaměstnanci, a pokud chce mít člověk ve firmě ty správné lidi, musí je umět zaujmout. Co by asi tak mohlo na zaměstnance zapůsobit nejvíce?

Možná si říkáte, že je to plat, který oproti konkurenci nabízíte větší. Peníze mají na rozhodování lidí samozřejmě velký vliv, ale rozhodně to není jediné, čím se řídí. Věřte či ne, mnoho lidí dá přednost i nižšímu platu, když se bude v zaměstnání cítit jako člověk. To znamená A) prostředí B) přístup C) možnost růstu D) organizace. Podíváme se na všechny body trochu blíže.

Prostředí

Můžete mít sebelepší plány, ale pokud hned po vstupu k vám na člověka nedýchne příjemná atmosféra, bude velmi váhat, zda nabízenou práci přijmout. Úklidové služby toho dokáží bezesporu hodně, ale jen v úklidu to není. Záleží na celkovém dojmu – barvy, dekorace, květena. Vytvořte pro své zaměstnance příjemné prostředí.

Přístup

To, jak k lidem přistupujete, hovoří za vše. Můžete mít sebelepší plány, ale bez lidského přístupu se za vás zaměstnanci nepostaví. Takže profesionální generální úklid, hezké prostředí a přístup rozhodne o tom, zda se zaměstnance bude vůbec zabývat otázkou, jestli k vám nastoupí a vydrží. On nastoupit může i za mizerných podmínek, když nebude zbytí, ale moc dlouho se u vás neohřeje a odejde, jakmile padne první lepší nabídka.

Možnost růstu

Chcete-li zaměstnance nejen přijmout, ale i udržet, dejte jim vidinu růstu. Nikdo nechce stát na jednom místě. Pryč jsou doby, kdy někdo vydržel 30 let v jedné fabrice. Každý chce růst, posunovat se vpřed a vydělávat časem víc, než při nástupu. Tudíž dejte zaměstnancům možnost se vzdělávat a školit.

Organizace

Za organizaci už lze považovat třeba to, že vám úklidová firma Praha bude chodit pravidelně uklízet prostory. Ale i pravidelné porady se zaměstnanci a jejich nadřízenými, zda mají nějaké návrhy na změny k lepšímu apod. Chaos firmě ničím neprospívá a rozhodně to nepřispěje k udržení zaměstnanců. Snažte se vnést do chodu firmy řád.

Předchozí článekNež obléknete rondon
Další článek6 tipů od odborníka, jak správně zateplit