Domů Zahrada Kompostéry jsou skvělým místem pro uskladnění organického materiálu

Kompostéry jsou skvělým místem pro uskladnění organického materiálu

1390
0

Prakticky nezáleží na tom, zda máte malou zahrádku nebo obrovský pozemek s několika akry zelených ploch. Nasečenou trávu, spadané listí a další organický materiál je potřeba někde skladovat. Samozřejmě byste jej mohli nechat v rohu zahrady na hromadě, ale to je ošklivé a zároveň neefektivní. Kompostéry oproti tomu nabízejí optimální prostor pro skladování tohoto materiálu.

Do kompostérů můžete nasypat skoro vše

Jako zahrádkáři a majitelé rodinných domů jste si určitě nejednou lámali hlavu s tím, kam nasypat třeba slupky od brambor nebo jiné zbytky jídla. Skvělým místem pro skladování tohoto biologického odpadu jsou kompostéry, s nimiž zabijete hned dvě mouchy jednou ranou. Jednak se zbavíte nevzhledné hromady materiálu v rohu zahrady, a za druhé si téměř zdarma vytvoříte kvalitní organické hnojivo.

Je vytvořené hnojivo kvalitní?

Hnojivo vytvořené v kompostéru je překvapivě kvalitní. Může za to zejména rozmanitost uloženého materiálu a přírodní procesy tlení. Právě v tom se skrývá kouzlo dřevěných kompostérů. Díky speciální konstrukci podporují biologické procesy tlení a rozkladu potravin, takže mají mikroorganismy a bakterie ideální prostředí pro práci. Nezapomeňte, že hnojivo se nevytvoří přes noc. Biologický odpad v kompostéru musíte nechat minimálně několik týdnů odležet.

Z čeho jsou kompostéry vyrobeny?

Všechny dřevěné kompostéry jsou vyrobeny z prvotřídního jehličnatého dřeva, které je navíc tlakově naimpregnováno. Tím pádem se mohou pyšnit vynikající odolností vůči povětrnostním vlivům, tudíž se nemusíte obávat, že vám dřevěný kompostér shnije. Dřevo je ošetřeno také proti škůdcům. Obecně se doporučuje pouze občasné natření obyčejnou lazurou, aby latě zůstaly chráněné.

Nemáte kde skladovat biologický odpad z kuchyně a ze zahrady? Po pořízení dřevěného kompostéru vám veškeré tyto starosti odpadnou!

Předchozí článekObliba růžových vánočních stromků je na vzestupu
Další článekLetní kuchyně jsou ideálním řešením pro váš rodinný dům