Domů Bydlení Obliba růžových vánočních stromků je na vzestupu

Obliba růžových vánočních stromků je na vzestupu

773
0

Vánoční svátky mají své tradice, ale je pravda, že inovacím se tady meze nekladou. Vánoční stromeček nemusí být vždycky smrk nebo jedlička a jistě také platí, že může mít i hodně různorodou barvu. Někteří jsou určitě zvyklí na ledacos, ale aby tento tradiční doplněk svátečních dnů měl barvu zrovna dorůžova? Na rozdíl od podzimu 2018 se termín „růžový vánoční stromek“ objevil ve vyhledávačích mnohem častěji, nárůst činil 125 procent. Nevánoční barva, to ano, ale zase hodně veselá. Tak jak se potom rozhodnout a čemu dát přednost, když nás láká tradice, třeba jako pálení svíček na svícnech, ale i žhavá novinka a hit?

Není to jen kýč, nebuďme krátkozrací

Stromek, který je růžový, rozhodně nemusí působit kýčovitě, stačí si jen vybrat takový, co nebude působit jako z domečku pro Barbie a Kena. Mnohem lepší tedy bude takzvaná starorůžová než ta, která se vyjímá spíše na dětských hračkách a působí na první pohled tak, jako by se dala jíst – a byla mimořádně přeslazená. 

Samozřejmě je pravda, že růžový stromek v lesích neroste, takže si jej budeme muset pořídit v umělé variantě. Protože ale většina lidí nerada uklízí jehličí a devastuje les kvůli jednomu večeru v roce, je dost dobře možné, že nebudeme s růžovou sami. Jemnější odstín, který připomene trochu i oblíbené rosé nebo zkusíte dát šanci lososové? Záleží jen na vás, protože možností je mnoho. 

Šanci mohou dostat ale i jiné barvy…

Zelená je sice u stromku tradiční, ale proč se držet jen jí? Kromě růžové se nabízí například i modrá, samozřejmě jen za předpokladu, že nebudeme mít tendenci dělat si doma trikoloru, takže kombinace s bílou a červenou by nás napadnout raději neměla. Naopak fialový vánoční stromeček si dobře porozumí se stříbrnými nebo bílými doplňky, takže by byla škoda držet se protentokrát úzkostlivě tradice. Dejte spíš průchod fantazii, vždyť i stromeček ve stylu black and white může být hodně atraktivní…

Předchozí článekScházejí vám peníze?
Další článekKompostéry jsou skvělým místem pro uskladnění organického materiálu