Domů Rady a návody Kvalitní nože Olfa se vyplatí mít při ruce

Kvalitní nože Olfa se vyplatí mít při ruce

5351
0

Olfa nože jsou oblíbené mezi mnoha řemeslníky, ale také se stávají stále častěji nedílnou součástí běžných domácností. Není pochyb o tom, že vlastnit řezací nože Olfa, ale také další Olfa nářadí, se vyplatí, už z toho důvodu, že se s nimi dá řezat v podstatě cokoliv. Na co vše tedy mohou nože Olfa sloužit?

Na polystyren

Jako první se můžeme trochu věnovat noži na polystyren, který je nesmírně přesný a zajistí, že z polystyrenu nebudou odpadávat nechtěné kousky. Nože na polystyren od výrobce Olfa mají dělenou čepel, takže ji vždy můžete odlomit a nahradit ostřejší. Velkým plusem takového nože je i minimální tření při řezání.

Na koberce

Nůž na koberec musí být nejen ostrý, ale také ergonomický. Pokud si zvolíte Olfa nářadí, získáte vysokou kvalitu za přijatelnou cenu a můžete řezat přebývající části nebo třeba tvořit různé tvary u koberců. Nože na koberce Olfa jsou vhodné na všechny druhy koberců, včetně těch opravdu hodně chlupatých.

Na sádrokarton

Dále si můžete pořídit Olfa nože na sádrokarton. Samozřejmostí je pevnost takového nože, stejně jako odolnost čepele. Bez potíží vám pomůže uřezat i vskutku velké plochy sádrokartonu, který je přeci jen poměrně tuhý. S pomocí nože na sádrokarton ovšem budete moci tvořit také otvory a nejrůznější zajímavé povrchové detaily. Stejně jako i další modely našich nožů Olfa, i tento je bezpečný a ergonomický, snadno se používá.

Na linoleum

Výborným pomocníkem do domácnosti i do firmy, se pro vás stane nůž na lino. Podobně, jako nástroj na koberce, i tento musí být skutečně ostrý, aby vše šlo jako po másle. Nůž na lino se postará nejen o řezání velkých kusů, ale také o zařezávání nerovností a nadbytků. Nože na linoleum vás překvapí svou výbornou konstrukcí, v podstatě umožní také vyřezávání drobných detailů. A také je zde moderní technika Stencil, s níž můžete vytvářet krásné obrazy.

Předchozí článekJak má být vybavena konferenční místnost?
Další článekUmělecké štukatérství: Historie se pojí s moderními technologiemi