Domů Architektura Na který styl vsadíte?

Na který styl vsadíte?

121
0

Líbí se vám celý život jeden a ten samý styl nebo raději často měníte vzhled vašeho interiéru? Pokud váháte, možná vám tento článek pomůže s výběrem pravého stylu pro vás. Nechte se zlákat a experimentujte. Někdy je změna potřeba.

Jeden a dost
Dáme vám jednu radu. Pokud se rozhodnete, jaký styl zvolíte, držte se ho. Pokud jako laik bytovému designu příliš nerozumíte, určitě se vyvarujte míchání různých stylů. Nedopadlo by to dobře. Leckdy ale může i stará lampa po babičce vypadat dobře v moderní ložnici dobře.

Inspiraci máte na dosah
Pokud máme inspiraci, jsme šťastnější, produktivnější a máme pocit, že náš život má smysl a účel. Možná proto je inspirace v našich životech tak důležitá. Nechte se inspirovat! Je jedno jestli to bude z internetu nebo třeba z časopisu. Dívejte se kolem sebe. Vždyť právě život sám nám může být tou největší inspirací. Zkuste překvapit sami sebe.

Nebojte se inovovat
Často se bojíme experimentovat a inovovat. Máme rádi svoji střídmost a svůj stereotyp. Ale právě to pak do našich domovů přináší nudu a fádnost. Neměli bychom se bát barev, i když si je u sebe doma vůbec neumíme představit. Stačí malý doplněk ve výrazné barvě a uvidíte, jak se místnost promění. Pokud i se přesto bojíte, obraťte na odborníky.

Glamour styl
Tento styl je především o lesku, třpytu a extravaganci. Jde o styl, který připomíná svět filmových hvězd. V překladu glamour znamená půvab, dokonalost a přitažlivost. Hodí se jak do bytu, tak do rodinného domu. Nejvíc tento styl ale sedí historické zástavbě. Využívají se materiály jako je mramor, masivní dřevo, nebo jejich imitace. Nábytek je často potahován semišem. Může imitovat zdobné baroko a rokoko. Luxusní vzhled mu pak dodávají lesklé povrchy. Základní barvy jsou černá a bílá. Doplněné pak bývají o barvy jako jsou lahvově zelená, sytá červená, zlatá, nebo tmavě modrá. Ozvláštnit se mohou například třpytivými doplňky.

Skandinávský styl
Pro tento styl je charakteristické světlé dřevo a prosvětlený prostor. Vznikl na severu, ale u nás se stal velmi oblíbeným. Světlé dřevo bývá doplněno bílou, krémovou, mentolovou nebo i černou barvou. Nábytek svým vzhledem vždy působí elegantně a lehce. Na stěnách se používají světlé tapety nebo jednobarevné malby. Dřevěné podlahy jsou doplněné měkkými koberci, které působí teplým a komfortním dojmem. V tomto stylu jde především o pohodlí.

Boho styl
Styl takzvaných bohémů. Je protkán hřejivými barvami a etnickými prvky. Jsou povolené marocké vzory a indické barvy. Interiér je naplněn doplňky jako jsou chlupaté deky, pletené polštářky a barevné plédy. Na typu materiálu nezáleží. Ruku v ruce jde s tímto stylem masivní nábytek. Jako doplňky lze použít různé obrazy, živé květiny a tkané koberce s orientálním vzorem. Celý interiér pak působí vesele a harmonicky. Nejčastěji se používá v obývacích pokojích a ložnicích.

Barokní styl
Je o bohatství, luxus a zdobný interiér. Tento styl se inspiroval původním barokem, které vzniklo koncem 16. století v Itálii. Pro barokní styl je typické použití masivního dřeva s ruční řezbou a použití zlatých a stříbrných plátků. Jako materiál pro výrobu slouží převážně mramor a exotické dřevo. V interiéru se používají luxusní křišťálové lustry a na závěsy a baldachýny materiály, jako jsou samet, brokát a atlas.

Industriální styl
Používá se především v otevřených prostorách s velkými okny a vysokými stropy. Pro tento styl je typické použití betonu, skla a ocele. Výborně se hodí do kaváren, restaurací a barů. Barevně není příliš výrazný, většinou se používají barvy šedých a hnědých tónů. Kombinuje se použití černého kovu a masivního dřeva, které bývá jen hrubě opracované. Osvětlení je jednoduché a strohé.

Minimalistický styl
Tento styl je velmi praktický a funkční. Používá se minimum nábytku a doplňků. Přesto je velmi elegantní a vkusný. Je vhodný do malých prostor, které díky tomu působí velmi vzdušně. Hodí se pro každého se smyslem pro řád a logiku věci. Barvy se používají především světlé a neutrální. Nábytek je velmi jednoduchý s použitím základních geometrických tvarů. Aby vnitřní prostor nepůsobil příliš monotónně, lze použít různé textury materiálů.

Klasický styl
Je přesný opak moderního a minimalistického vzhledu interiéru. Klasický styl je elegantní a používá spoustu doplňků. Používá masivní nábytek, který je kvalitní a bytelný. V barvách převažují neutrální a teplé tóny zemitých barev. Přirozené krásné jsou podlahy z dřevěných parket. Na výrobu nábytku se používají dřeviny jako jsou mahagon, třešeň, nebo dub. Typická je jemná řezba na nábytku a kožené sedací soupravy. Interiér může být doplněn svícny, polštářky a závěsy v harmonických barvách.

Retro styl
U retro stylu se vrátíme zpátky do minulosti. V interiérech se používá hlavně retro nábytek a retro doplňky s výraznými barvami a květinovými vzory. Hlavním materiálem je vinyl a plast. V tomto stylu se používají především teplé barvy, ale lze použít i studené odstíny. Především pak zelené, modré, nebo hořčicové barvy. Retro styl je hravý a barevný, a právě takové by měly být i použité doplňky.

Vintage styl
U vintage stylu rozhodně nejde o minimalismus. U vintage stylu stylu jde především o kvalitu. Prvky neutrálních barev, které ověřil čas a tím nabyly na hodnotě. Používají se kvalitní a přírodní materiály. Nevýrazné barvy, které působí klidným dojmem. Sedací soupravy potažené kůží, masivní dřevo, bronzové a cínové doplňky. Interiér je zpravidla doplněn velkým množstvím drobností, jako jsou plédy, polštáře, nebo obrazy.

Moderní styl
V jednoduchosti je krása. Tento styl spojuje příjemné s užitečným a klade důraz na funkčnost celého interiéru. Kombinuje jednoduchost a praktičnost, bez použití luxusních a designových výstřelků. Současný moderní styl používá především přírodní materiály a jednoduchost. Doporučujeme použití jednu základní barvu a jeden až dva doplňkové odstíny.

Předchozí článekHP Elitebook 850 G3
Další článekJak vybrat spolehlivý visací zámek na skříňku?