Domů Rady a návody Jak vybrat spolehlivý visací zámek na skříňku?

Jak vybrat spolehlivý visací zámek na skříňku?

94
0

Visací zámky jsou snad nejvíce univerzálním typem zámku. Používají se běžně v kombinaci s petlicemi, pro uzamčení dveří, dvířek, vrat, branek, sklepních kójí, garáží, kontejnerů, spolu s bezpečnostními řetězy pro zajištění kol a motorek proti odcizení a drobnějšími zámky se zamykají kufry a jiná zavazadla. Jedním z nejběžnějších využití visacích zámků je však zamykání skříněk – ve školních šatnách i v šatnách fitness center, bazénů, tělocvičen, saun a dalších sportovních a wellness zařízení.

Jaké jsou druhy visacích zámků?

Visací zámky mají mnoho podob, aby splnily nejrůznější požadavky na jejich použití. Pro účely uzamčení skříněk je nutné vybírat zámek v první řadě tak, aby byl dostatečně masivní, ale zároveň ne příliš velký, aby třmen prošel okem skříňky. Čím je visací zámek větší a masivnější, tím robustnější má zamykací mechanismus a pevnější tělo i třmen.

Visací zámky pro maximální bezpečnost

Pro extra vysokou bezpečnost je vhodné volit visací zámky s tvrzeným okem odolným proti vytržení, přeříznutí a přestřižení. Pokud si však zámek odnášíte s sebou, příliš těžký zámek se bude špatně přenášet. Pro některé typy skříněk je vhodnější použít zámek s prodlouženým třmenem, se kterým se bude snáze manipulovat a bude se pohodlněji odemykat. Ideální jsou zámky s automatickým zamykáním, kdy pro uzamčení stačí zacvaknout třmen (není potřeba otáčet klíčem).

Pro visací zámky na skříňky obvykle není nutná žádná speciální úprava. Pokud se však jedná o prostředí se zvýšenou vlhkostí, jako jsou šatny v blízkosti bazénů a podobně, může se vyplatit investovat do zámků se zvýšenou ochranou proti korozi. Vysoce kvalitní nerezavějící visací zámek je například zámek Alutitan od německého výrobce BURG-WÄCHTER, bude mít delší životnost a i při dlouhodobém používání ve vlhkém vzduchu bude stále spolehlivě fungovat.

Visací zámek na skříňku

Skříňkové visací zámky se vyrábějí v mnoha provedeních. Zvolit si můžete mezi zámkem na klasický klíč, a nebo si vybrat zámek na číselný kód. Ty jsou velmi praktické, protože se nemusíte obávat, že klíček ztratíte. Zámky na kód se velmi snadno nastavují a používají a jsou tak skvělé i pro děti, na školní skříňky. Nejen děti také ocení možnost různých barevných provedení zámku. Některé lze dokonce popsat jménem nebo pokreslit, jako tento visací zámek Look.

Náš tip:

Širokou nabídku levných i extra bezpečných zámků všech velikostí najdete např. na webových stránkách www.klicovecentrum.cz.

Předchozí článekNa který styl vsadíte?
Další článekTrend, který ovládl trh s nemovitostmi. Senioři o sobě dávají vědět