Domů Bydlení Na stavbě nového domu můžete výrazně ušetřit

Na stavbě nového domu můžete výrazně ušetřit

1190
0

Nad realizací svých plánů o vlastním bydlení alespoň jedinkrát v životě přemýšlela většina z nás. Málokdy se ovšem sny stanou realitou. Proč tomu tak je? Na vině jsou zejména vysoké ceny všeho kolem nás a nepříznivé podmínky, které jsou momentálně bankami ve spojitosti s hypotékami nabízeny. Proces stavby domu může být skutečně nákladný, nicméně pokud se za žádnou cenu nechcete svých přání vzdát, v následujících řádcích vám poradíme, na čem se dá jednoduše ušetřit.

Minimalizujte náklady na stavbu v těchto krocích

  • zkuste některé úkoly zvládnout svépomocí
  • hledejte na trhu šikovné řemeslníky, kteří zvládnou úkony za polovinu času
  • nakupte levnější stavební materiál

Samozřejmě chápeme, že ne každý je nadaný na manuální práce. Jestli ale některé činnosti spojené se stavbou zvládnete sami, určitě se tomu nebraňte. Ve výsledku tak můžete ušetřit i několik desítek tisíc. Navíc budete mít radost z dobře vykonané práce.

Dále se také vyplatí prozkoumat trh s řemeslníky, který dnes sice není nikterak bohatý, ale s dostatkem času můžete narazit hned na několik firem s rozdílným ceníkem. Pokud naleznete stavební firmu, která odpovídá vašim finančním požadavkům, projděte si recenze předchozích zákazníků, abyste se ujistili, že nižší cena se nepodepíše na kvalitě práce.

V neposlední řadě se dá ušetřit na samotném stavebním materiálu a mnohdy je právě tento faktor rozhodující. Levné stavebniny vám poskytnou zboží v požadované kvalitě a za rozumnou cenu, díky čemuž ve výsledku snížíte náklady na naprosté minimum. Navíc se nebudete muset omezovat z hlediska vlastních potřeb, což znamená, že v průběhu stavby nezrušíte nějaká svá dřívější rozhodnutí jen proto, aby vás nestála příliš mnoho peněz.

Levné stavebniny? Jedině ve velkých městech

Na trhu se stavebním materiálem se nachází spoustu společností, které nabízejí levné zboží. Na druhou stranu je potřeba vnímat i lokalitu, v níž se prodejna nachází. Stavebniny v Praze by si kupříkladu nikdy nedovolily prodávat nekvalitní produkty, jelikož by se zprávy o jejich nespolehlivosti rychle rozkřikly mezi širokou veřejnost a tím by samozřejmě utrpěly jejich zisky.

Předchozí článekAko si vybaviť hypotéku jednoducho?
Další článekV pražském Karlíně naleznete nový prémiový showroom SAPELI UNLIMITED