Domů Bydlení Nábytkové kování a jeho druhy – vyznáte se v nich? Při nákupu...

Nábytkové kování a jeho druhy – vyznáte se v nich? Při nákupu se vám to bude hodit.

3576
0

Kování je předmět, který slouží ke zvýšení únosnosti něčeho, co je vyrobeno z relativně málo pevného a odolného materiálu. Kování se tak užívá ve stavebnictví, při výrobě nábytku, oken, dveří nebo částech lodí. Jde o nejrůznější kliky, panty, úchyty, poutka nebo zesílené hrany. Kování se vyrábí obvykle z kovu a je pevně přichyceno k měkčímu materiálu. Nábytek se bez kvalitního kování neobejde. Víte, co vše k němu patří?

Nábytkové kování – co všechno k němu patří

Nábytkové kování zahrnuje poměrně rozsáhlý sortiment. Patří sem nábytkové panty, zámky, spojovací nábytkové kování, zásuvkové kování, nohy, kluzáky, nábytkové úchytky a zásuvkové pojezdy. Nábytek by nám bez kvalitního a pevného kování nevydržel tak dlouho a rozhodně by nebyl ani tak kvalitní, jelikož jde o součást vybavení, která je velmi a často namáhána. Bez dobrého nábytkového kování se tak neobejde žádná postel, skříň, šuplík, sedací souprava nebo šatní skříň. 

Kování Blum – dopřejte si to nejlepší kování

Při výběru nábytkového kování je důležité myslet na jeho kvalitu. Jen tak budete mít zaručeno, že vám celý nábytek bude pohromadě držet dlouho a nebude se hroutit nebo vás třeba nějak ohrožovat. Zvláště pak pokud máte děti, je potřeba myslet na maximální bezpečnost. Moderní skříně a kování do nich vám zase nabídnout komfort a dostatek místa, díky svým systémům otevírání. Kování Blum patří mezi nejkvalitnější nábytkové kování nabízené na trhu. 

Systém kování Aventos HF 

Skládací výklop Aventos HF představuje systém kování pro vysokou i pro středně velkou horní skříňku. Hodí se zejména pro skříňky v kuchyních. Dokonce i velké výklopy tak umožňují volnost pohybu a při vaření přitom mohou zůstat klidně otevřené. Design čela si přitom můžete vybrat podle toho, který se vám nejvíce bude domů hodit. Možné jsou také nejrůznější kombinace barevných provedení a materiálů a také asymetrická čela. 

Výběr nábytku je jen začátek – bez dobrého nábytkového kování nebude žádný kousek úplný. 

Předchozí článekPoznáte návod na to, ako si jednoducho vybrať z dámskych parfumov tie najlepšie?
Další článekObklady a dlažby do domu i na zahradu v různorodém duchu dodává firma Verdek