Domů Rady a návody Plíseň na fasádě? Není estetická ani zdravá. Přečtěte si, jak se jí...

Plíseň na fasádě? Není estetická ani zdravá. Přečtěte si, jak se jí zbavit!

2066
0

Zaznamenali jste, že se na fasádě vašeho domu objevila plíseň? Pak příliš dlouho nevyčkávejte a zbavte se jí. Jinak hrozí, že se velmi rychle rozšíří – doslova od základů až po střechu. Přítomnost plísně není příznivá pro stavbu ani pro vás. Zaplísněná fasáda ztrácí své vlastnosti a dochází ke zkrácení její životnosti. Spóry se mohou dostat vzduchem až do vašeho obydlí, kde je budete dýchat a zaděláte si na respirační či jiné zdravotní problémy. Ale jak problém vyřešit, když nepomůže ani opakované čištění speciálními prostředky?

Kdy dochází k tvorbě plísně a jak se tomu bránit?

Jak je vůbec možné, že některé domy zůstávají netknuté, zatímco na tom vašem se plísni velmi daří? Na některých objektech mají mikroorganismy mnohem příznivější podmínky. Ideální je pro ně kombinace vysoké vlhkosti vzduchu nebo podloží, minimum slunečních paprsků a absence větru. Pokud je místo, ve kterém se nachází vaše obydlí, právě takové, není divu, že se plíseň rychle rozrůstá. Jediným skutečně efektivním řešením jsou speciální protiplísňové nátěry.

Nátěry proti plísním představují velmi účinnou obranu povrchu před plísní, ale také před řasami, mechy, lišejníky a jinými mikroorganismy. Ale má-li být výsledek stoprocentní, nesmíte podcenit vyčištění fasády před aplikací. S tím vám může pomoci specializovaná firma, která má na čištění povrchů potřebné technologie.

Hodila by se vám odborná pomoc?

Chcete mít jistotu, že při boji s plísní zbytečně neutratíte spoustu peněz bez valného výsledku? Obraťte se na techniky z AXIOM REAL, kteří mají s čištěním fasád a aplikací protiplísňových nátěrů bohaté zkušenosti. Poradí si se všemi stupni znečištění, a to bez ohledu na to, zda jde o přírodní či umělý povrch. Fasádu šetrně očistí a nanesou na ni vhodně zvolený protiplísňový nátěr – ten ji ochrání po dobu několika let.

Pokud vás ochranné nátěry fasád zaujaly, přečtěte si o nich více na www.cisteni-fasad-ars.cz.

Předchozí článekK péči o zahradu patří občas i kácení stromů
Další článekTip na chytrý kup bytu i krátkodobé ubytování v Praze