Domů Interiér Podlaha do koupelny? Vinyl je to pravé!

Podlaha do koupelny? Vinyl je to pravé!

5720
0
Sdílejte

V těch nejvytíženějších místech vašeho domova může být poněkud náročné vybrat správnou podlahovou krytinu. Právě koupelna je jedním z nich. Proč vybrat právě populární vinyl? Přinášíme hned 6 dobrých důvodů.

Koupelnu dávno nemusíte mít obloženou od podlahy až po strop jen keramickou dlažbou. Stačí zvolit krytinu, která splňuje nároky jako jsou protiskluznost a odolnost vůči vodě. Hygienická a zároveň estetická je vinylová podlaha, která jako dlažba dokonce může vypadat. Zatímco od klasické dlažby vám může být chladno, vinyl je na dotek příjemný a pokud chcete, můžete jej kombinovat také s podlahovým vytápěním. Tou nejdůležitější výhodou je však samozřejmě nezbytná odolnost proti vlhku. A že jste zatoužili po koupelně s dotekem dřeva? Bohatý výběr nejrůznějších vzhledů vinylu potěší i ty nejnáročnější snílky.

Odolnost v tandemu se stálostí

I v té nejfrekventovanější místnosti vinyl boduje. Materiál je totiž skutečně odolný – proti skvrnám či mechanickému poškození. Stálobarevnost je zabezpečena speciální čirou nášlapnou vrstvou, a tak bude vaše nová podlaha v koupelně krásná ještě klidně dlouhá léta.

Voda nemá šanci

Zkrátka další důvod, který hraje pro vinylovou krytinu. Při správné pokládce se nemusíte bát vlhka – a že právě v koupelně jde o důležitou vlastnost, to snad ani nemusíme připomínat.

Pokládka na míru

Vinylová podlaha může být lepená nebo plovoucí – a tak není problém vybrat si to pravé řešení pro vaši koupelnu. Zatímco lepená se připevňuje k podkladové vrstvě a je perfektním adeptem na podlahové vytápění, plovoucí vinylová podlaha zaujme jednoduchou a rychlou aplikací, většinou jde o zámkový systém. Vybere si tak každý – a ti zručnější budou mít hotovo raz dva! Jen pozor, v koupelně je zapotřebí instalovat podlahu s voděodolným zámkovým spojem a jádrem.

Čistota – půl zdraví

Hygienické zázemí – i tak by se dala nazvat koupelna. Proto je tu dobré dbát na čistotu a pořádek. Snadná údržba vinylové podlahy proto potěší vášnivé hospodyňky i lenochy. Zamést, vysát nebo vytřít? Hračka. Stačí vybrat správné přípravky. A jestliže vás na dlažbě trápily nečisté spáry, s vinylem na ně brzy zapomenete.

Design interiéru

Bohatý výběr dekorů a vzhledů vinylových podlah naplní představy o koupelně snů každého. Ať už byste rádi v koupelně viděli imitaci skutečné dlažby, dřevěných parket nebo kamenné podlahy, z možností se vám zatočí hlava. Vaše koupelna může vypadat přesně tak, jak si přejete.

Bezpečnost

V každé rodině by měla být na prvním místě bezpečnost – ať už žijete sami nebo s dětmi. Vinylová podlaha je vhodná pro malé i velké, díky svým bezpečným a protiskluzovým vlastnostem se hodí také do bytu či domku seniorů. A to je skvělé!

TIP: Proteplit koupelnu dřevěnou harmonií není tabu. Vsaďte třeba na lepenou vinylovou podlahu Fatra Imperio v dekoru hřejivého buku. Vinylové dílce je možné použít rovněž na obklady stěn. Byla vaším snem vana ve dřevě? Směle do toho!