Domů Interiér Podlaha do koupelny? Vinyl je to pravé!

Podlaha do koupelny? Vinyl je to pravé!

7858
0

V těch nejvytíženějších místech vašeho domova může být poněkud náročné vybrat správnou podlahovou krytinu. Právě koupelna je jedním z nich. Proč vybrat právě populární vinyl? Přinášíme hned 6 dobrých důvodů.

Koupelnu dávno nemusíte mít obloženou od podlahy až po strop jen keramickou dlažbou. Stačí zvolit krytinu, která splňuje nároky jako jsou protiskluznost a odolnost vůči vodě. Hygienická a zároveň estetická je vinylová podlaha, která jako dlažba dokonce může vypadat. Zatímco od klasické dlažby vám může být chladno, vinyl je na dotek příjemný a pokud chcete, můžete jej kombinovat také s podlahovým vytápěním. Tou nejdůležitější výhodou je však samozřejmě nezbytná odolnost proti vlhku. A že jste zatoužili po koupelně s dotekem dřeva? Bohatý výběr nejrůznějších vzhledů vinylu potěší i ty nejnáročnější snílky.

Odolnost v tandemu se stálostí

I v té nejfrekventovanější místnosti vinyl boduje. Materiál je totiž skutečně odolný – proti skvrnám či mechanickému poškození. Stálobarevnost je zabezpečena speciální čirou nášlapnou vrstvou, a tak bude vaše nová podlaha v koupelně krásná ještě klidně dlouhá léta.

Voda nemá šanci

Zkrátka další důvod, který hraje pro vinylovou krytinu. Při správné pokládce se nemusíte bát vlhka – a že právě v koupelně jde o důležitou vlastnost, to snad ani nemusíme připomínat.

Pokládka na míru

Vinylová podlaha může být lepená nebo plovoucí – a tak není problém vybrat si to pravé řešení pro vaši koupelnu. Zatímco lepená se připevňuje k podkladové vrstvě a je perfektním adeptem na podlahové vytápění, plovoucí vinylová podlaha zaujme jednoduchou a rychlou aplikací, většinou jde o zámkový systém. Vybere si tak každý – a ti zručnější budou mít hotovo raz dva! Jen pozor, v koupelně je zapotřebí instalovat podlahu s voděodolným zámkovým spojem a jádrem.

Čistota – půl zdraví

Hygienické zázemí – i tak by se dala nazvat koupelna. Proto je tu dobré dbát na čistotu a pořádek. Snadná údržba vinylové podlahy proto potěší vášnivé hospodyňky i lenochy. Zamést, vysát nebo vytřít? Hračka. Stačí vybrat správné přípravky. A jestliže vás na dlažbě trápily nečisté spáry, s vinylem na ně brzy zapomenete.

Design interiéru

Bohatý výběr dekorů a vzhledů vinylových podlah naplní představy o koupelně snů každého. Ať už byste rádi v koupelně viděli imitaci skutečné dlažby, dřevěných parket nebo kamenné podlahy, z možností se vám zatočí hlava. Vaše koupelna může vypadat přesně tak, jak si přejete.

Bezpečnost

V každé rodině by měla být na prvním místě bezpečnost – ať už žijete sami nebo s dětmi. Vinylová podlaha je vhodná pro malé i velké, díky svým bezpečným a protiskluzovým vlastnostem se hodí také do bytu či domku seniorů. A to je skvělé!

TIP: Proteplit koupelnu dřevěnou harmonií není tabu. Vsaďte třeba na lepenou vinylovou podlahu Fatra Imperio v dekoru hřejivého buku. Vinylové dílce je možné použít rovněž na obklady stěn. Byla vaším snem vana ve dřevě? Směle do toho!

Předchozí článekVstup pro vaše vozidlo od Just Doors!
Další článekHypotéka bez příjmu