Domů Bydlení Pojištění majetku znamená klid

Pojištění majetku znamená klid

4911
0

Klidný a spokojený život je cílem většiny z nás. A také proto děláme vše potřebné. Máme dobrou práci, včas platíme všechny složenky nebo třeba leasing na auto. Velmi důležitou položkou v bez problémovém životě je ale také správné pojištění domácnosti. Stačí totiž jen velmi málo a můžete o všechno přijít. Stačí například chvilková nepozornost.

Pojištění domácnosti je nutnost

Mnohým se už stalo, že chvilku nedávali pozor, a zapomněli například vypnout sporák nebo vypnout troubu. Svojí chybu jste si ale během chvíle uvědomili a situaci napravili. Ne každý má ale takové štěstí. V takovém případě se pak člověk vrátí do vyhořelého bytu nebo domu plného trosek. A to je velká lidská tragédie.

Ve chvíli, kdy nemáte sjednané pojištění domácnosti, jste prakticky přišli o všechen majetek. Pokud jste ale pojištění, o všechny škody se vaše pojišťovna postará. Své peníze dostanete zpět a budete mít příležitost vše obnovit.

Stejně tak vás pojišťovna ochrání v případě přírodních katastrof. Ty v našich končinách nastávají naštěstí sice velmi vzácně, nicméně každý si jistě občas vzpomene na povodně v roce 2002. Ty byly velmi ničivé. Dále vás ochrání před vichřicí, krupobitím, úderem blesku, pádem laviny nebo stromu.

Loupež i vandalismus

V České republice se také potýkáme s loupežemi. Zloději umí být velmi vynalézaví a jsou schopni vykrást jak byt v paneláku tak i rodinný domek. Jeden z nejhorších pohledů je samozřejmě holá zeď místo útulné domácnosti. Ochrana proti těmto případům je proto součástí majetkového pojištění. Konkrétně proti krádežím a vandalismu. To znamená také rozbití skla z jakékoliv příčiny. Mezi vandalismus se počítá i graffity, jež může vlastníkům drahých nemovitostí velmi otrávit život.

Chcete vědět více o majetkovém pojištění a pojištění domácnosti? Přejděte na https://ergo.cz.

Předchozí článekAfriso: Specialista na prodej a servis měřidel
Další článekČeká vás stavba komínu? Přenechejte starosti odborníkům