Domů Zahrada Připravte svoji zahradu na jaro levně a snadno 

Připravte svoji zahradu na jaro levně a snadno 

268
0

Důležité je před nástupem jara připravit svoji zahradu, a to několika možnými způsoby. Určitě je nutné se postarat o rostliny, případně zasadit nové, stejně tak žádoucí je vyčistit bazén nebo se pustit do tvorby okrasného záhonku. A jestliže na zahradě rádi grilujete, vykouzlete si příjemné rodinné zázemí a vrhněte se do důkladného vyčištění grilu. Jak tedy svoji zahradu připravit na příchod jara levně a snadno?

více v článku...

Věnujte dostatek času péči o rostliny

Úplně první věcí, do které byste se měli pustit, je shrabání spadaného listí, A to ihned, jakmile bude teploměr ukazovat alespoň 6 °C. Jestliže pod listím najdete nějaký plevel, všechen jej vytrhejte. K práci na zahradě se vám určitě bude hodit kvalitní zahradní náčiní, které příležitostně za akční ceny nabízí Makro akční leták. Případně se v Makro akčním letáku velmi často nachází sleva na zahradní nábytek či potraviny, které přijdou vhod během zahradního grilování. Abyste si však s čistým svědomím mohli stoupnout ke grilu, musíte na zahradě zvládnout ještě několik dalších věcí, o jaké se jedná?

Důležité je zejména prokypření půdy a její následné pohnojení. Jakmile budete mít všechny zmíněné úkony splněné, můžete si objednat nové rostliny, pro které již budete mít připravenou půdu, kam je zasadíte. Mějte však na mysli, že ne všechny rostliny se dají okamžitě zasadit do hlíny, třeba takové bylinky je žádoucí prvně pěstovat v květináči doma a až následně je vysadit ven.

Jak na okrasnou stránku zahrady?

Podstatnou roli na zahradě hrají nejen rostliny, ale také věci a doplňky, které vám zpříjemňují pobyt na ní. Pokud máte na zahradě bazén či vířivku, pořádně je vyčistěte a připravte tak na zahájení nové sezóny. Stejně tak si do pucu vezměte zahradní nábytek, gril anebo vyplejte spáry na chodníku. Vyčištění grilu a zahradního nábytku je navíc jedním ze základních bodů, jak se připravit na zahradní grilování, které patří k velmi oblíbeným aktivitám u českých rodin.

Užitečným pomocníkem domácnosti je rozhodně venkovní kompost, proto pokud jej ještě nemáte zřízený, můžete to letos napravit. Nejen, že uděláte dobrý skutek pro přírodu, ale ještě navíc získáte kvalitní hnojivo, které později můžete zužitkovat na zahradě a těšit se tak z o to bohatší úrody. Jako okrasný prvek, který ani není cenově nákladný, poslouží květiny na venkovní stůl, krmítko pro ptáčky nebo fontánky. Děti se navíc mohou pustit do výroby zapichovacích dekorací do květináčů.

Využijte nabídek akčních letáků

Abyste během přípravy zahrady na jaro opravdu ušetřili co nejvíce financí, využívejte aktivně nabídek uvedených ve slevových prospektech. Nejen, že se v letácích nacházejí výhodné nabídky, ještě navíc se jedná o příhodný zdroj inspirace, jak by vaše zahrada mohla vypadat, případně co byste do ní ještě mohli dokoupit. Doporučujeme prolistovat letáky nejen hobbymarketů, jako je Hornbach či OBI, ale taktéž zkontrolujte letáky supermarketů. Oblíbený je mezi zákazníky NORMA leták, ve němž zároveň můžete najít výhodné nabídky na maso či koření, které zužitkujete během grilování. 

Výhodné ceny však nenabízí pouze NORMA leták či jakýkoliv jiný slevový magazín, taktéž jsou skvělým zdrojem slev mobilní aplikace vybraných prodejců, které fungují jako věrnostní program pro zákazníky. Jedná se tak o další příhodný způsob, jak během zařizování zahrady vynaložit co nejméně financí, a přitom si zajistit krásné prostředí.

Předchozí článekKleště Knipex: Německá kvalita pro profesionály i domácnost
Další článekCo je to GAP pojištění vozidel a jaké jsou zkušenosti