Domů Bydlení Hypotéka Půjčky v exekuci dnes možné nejsou

Půjčky v exekuci dnes možné nejsou

2912
0

Svět půjček a hypoték v dnešní době čítá takové množství produktů a subjektů, které je poskytují, že se pro běžného člověka stává naprosto nereálným úkolem se v nich pomocí vlastních sil vyznat. Pokud v dohledné době budete muset řešit nějakou složitou situaci, který vyžaduje větší či menší obnos peněz, určitě se ale bez této služby neobejdete. Ceny všeho kolem nás rapidně stoupají a proto jsou půjčky ideálním způsobem, jak vzniklé výlohy financovat. Jenže jak na to, když ani pořádně nevíte, na jaký okruh půjček se máte zaměřit?

My se v tomto článku zaměříme na půjčky v situacích, které člověku rozhodně nejsou příjemné, ale pokud nastanou, je potřeba je nějakým způsobem řešit. Bohužel již předem musíte avizovat, že exekuce a půjčka v dnešní době dohromady nejdou. Proč? Pokračujte ve čtení tohoto článku a dozvíte se to!

Proč se dnes již neposkytují půjčky pro lidi v exekuci?

O úvěrech dnech bankovní i nebankovní společnosti rozhodují na základě několika zásadních kritérií. Konkrétně hovoříme o:

  • skóringu, podle kterého jsou jednotliví žadatelé posuzováni
  • výpisu z vašeho bankovního účtu, kde se zohlední vaše příjmy a výdaje
  • prověření vaší osoby a její případné přítomnosti v databázi dlužníků
  • prověření, zda-li na vás není nebo v brzké době nebude uvalena exekuce či insolvence

Skóring se v podstatě zabývá zjišťováním vaší bonity. To samozřejmě znamená, že jsou dopodrobna rozebrány všechny vaše osobní údaje, ale také například zaměstnání, které vykonáváte. Dále se pak hodnotí vše příjmy i výdaje, které mohou žádosti o půjčku stopku. Důležitá je i finanční minulost, protože pokud máte v registru dlužníků jakkoli starý záznam (i když se může jednat pouze o pozdní splátku vinou nedůslednosti), ve výsledku se to jistě promítne.

Bohužel vám nikdo neoznámí, že se vaše jménu v registru dlužníků vyskytuje, takže tam klidně můžete být vedeni, ačkoli o tom nevíte. Doporučujeme si před zažádáním o půjčku za určitý poplatek vyžádat nahlédnutí do tohoto registru, aby vás následně nemohlo nic překvapit. A jestli vám hrozí exekuce? Půjčka v exekuci dnes možná není, takže se vám dveře k ní automaticky zavřou. I když se to mnohým z vás může jevit  jako znevýhodnění určité skupiny lidí, tak  věřte, že vše má své opodstatnění.

Lidé dříve využívali půjčky v exekuci poměrně běžně. Jenže pokud se jeden finanční závazek postupně nabaluje na druhý, stává se čím dál tím složitějším úkolem se z této spirály dostat. Dluhové pasti nenávratně poznamenaly značné množství životů, takže je zrušení půjček v exekuci opravdu dobrým krokem.

Které služby naopak umožněny jsou?

O půjčkách v exekuci jsme si toho řekli již dost. Nyní se podíváme na půjčky takové, které umožněny jsou. Ačkoli je v dnešní době již téměř všechno elektronické (dokonce i peníze), stále se mezi námi najdou tací, kteří potřebují akutně získat jistý finanční obnos v hotovosti. To platí zejména ve chvílích, kdy například nemáte přístup ke svému bankovnímu kontu nebo vám není z nějakého důvodu umožněn výběr z něj. Dále se hotovost hodí také k zaplacení opravy vozidla, která opravdu dlouho nepočká nebo zaplacení řemeslníků za jejich činnost na všem obydlí.

Ve všech těchto případech by se mohlo zdát, že mají potenciální klienti smůlu. Nicméně je tomu přesně naopak. Nebankovní společnosti a dokonce i některé banky hotovostní půjčky skutečně nabízejí. Jejich výhoda spočívá v tom, že peníze dostanete prakticky ihned na ruku a můžete s nimi začít dále operovat dle potřeby. V drtivé většině případů jsou tyto půjčky vypláceny na pobočkách daných společností. Můžete se ale setkat také s těmi, které vám na zvolenou adresu dopraví finanční poradce. Záleží pouze na domluvě a také na tom, pro jaký finanční produkt se rozhodnete.

Slova na závěr

Doufáme, že vám informace obsažené v tomto článku budou k užitku a pokud se nacházíte v nějaké zapeklité situaci, osvětlí vám, jaké že vlastně máte nebo nemáte možnosti. Pokud ano, tak článek totiž dokonale splnil účel.

Předchozí článekUmělé květiny – jak na jejich aranžmá?
Další článekVybavte si zahradu se slevou při nákupu přes internet