Domů Interiér Snadno, rychle a na celý život – dřevěné podlahy Boen

Snadno, rychle a na celý život – dřevěné podlahy Boen

1359
0

Volba podlahy může potrápit leckterého vlastníka nového bytu. Z vizuální stránky jsou dřevěné podlahy nejatraktivnější. Vyvolávají dojem teplého domova, hřejivosti, působí autenticky a často i pevně a robustně. Že se na ně můžete beze strachu postavit. Dovedou se stát příjemnou součástí každodenního života, protože zůstávají dlouhá léta krásné. 

Výroba dřevěných podlah Boen

Tyto dřevěné podlahy jsou tvořeny ze tří vrstev pomocí technologie Boen X-press. Díky této metodě lze podlahy rychle a hlavně snadno namontovat. Podlahu je možné položit buď plovoucím způsobem, nebo celoplošným lepením k podkladu, což je vhodné při instalovaném podlahovém topení. Pro instalaci není třeba žádné speciální nástroje. Správnost sestavení modulů, ze kterých se dřevěná podlaha skládá, zjistíte cvaknutím, které musí být slyšet. Jedině pak jsou dílce řádně spojeny.

Dřevěné podlahy Boen Designwood  se vyznačují dlouhou životností, ale jsou trošku náročné na údržbu. To se firma Boen snaží zjednodušit úpravou dřeva moderními technologiemi. Základní technologií je metoda Live Pure, což je speciální povrchová úprava, díky které vypadá dřevo jako naolejované, přestože není. To ulehčuje údržbu, neboť naolejované podlahy se udržují podstatně náročněji.

Na povrchu podlahy firma Boen dává ultra matný lak, který chrání před prachem a špínou a částečně i škodlivým působením rozlitých tekutin. Díky tomuto typu laku působí podlaha velmi přirozeným dojmem, téměř jako by byla přímo ze surového dřeva. Metoda ošetření povrchu Live Pure používá firma Boen pro dekory dub Sper Finale a dub bílý Super Concerto. 

Barevné varianty

Dekory s přirozeným vzhledem dřeva, které firma Boen, jakožto dlouholetý výrobce dřevěných podlah, nabízí, jsou veskrze atraktivní. Na výběr je pouze ze sedmi vzorů. Jsou pečlivě volené, aby mezi nimi nebyly zbytečně nevhodné vzory. Zúžení výběru je v dnešní době netradiční, ale urychluje rozhodování při volbě podlahy na celý život. Sedm vzorů skutečně stačí na to, aby šlo vybrat do každého interiéru to pravé ořechové… nebo dubové.

Z elegantněji působících vzorů je třeba zmínit typ dub Finale, který saténovým lakem vyvolává dojem téměř hedvábný. Lamely, které jsou na něj použité, jsou širší – právě 21,5 cm, čímž vzniká celkově zajímavější vzhled. O něco užší lamely má vzor dub Animoso se šíří lamely 13,8 cm. Vyvolává dojem decentní prkenné podlahy. Matný vzhled je zde také přítomen, což zvyšuje odolnost proti poškrábání, krom toho zaručuje přirozený vzhled dřeva.

Pokud chcete do interiéru něco dominantního, ale v barvách chladnějších, pak volte dub bílý Concerto, jasan Mercato či dub Arizona. Všechny jsou lízlé trochu do bíla, čímž vyvolávají dojem čistoty. Inu, však se podívejte sami, 7 vzorů prohlédnete rychle.

Technické parametry

Při nákupu je třeba vzít v potaz rozměry místnosti, do které chcete podlahu umístit, abyste mohli nakoupit adekvátní počet balení dřevěné podlahy. Rozměry se liší podle toho, zda se jedná o třívrstvé lamely nebo o prkna.

DesignWood třívrstvá lamela má rozměry 2200 x 215 mm. Celková tloušťka podlahy je 14 mm, ale tloušťka nášlapné vrstvy je pouze 3,5 mm. Počet lamel v balení je 6, což odpovídá celkové ploše 2,84 m2.

Podlaha Boen DesignWood prkno má rozměry 2200 x 138 mm, je tedy o kousek menší. Celková tloušťka i tloušťka nášlapné vrstvy je stejná. Ovšem množství v balení je kvůli tomu odlišné, počet lamel v jednom balení je 10 o celkové ploše 3,08 m2.

Na jedné paletě je 42 balení, což po přepočtení vychází na 127,68 m2.

Když vás počítání nebaví, pak si nechte od odborníků z Boen doporučit, kolik balení máte zakoupit, aby vám to všechno vyšlo co nejlépe. Je zapotřebí poslat jim rozměry bytu a už si můžete jen počkat na výsledek.

Více na: www.podlahy-designwood.cz

Předchozí článekSanitární keramika jako nezbytná součást koupelny
Další článekSapeli představuje své nejprodávanější modely dveří v roce 2019