Domů Rady a návody Sanitární keramika jako nezbytná součást koupelny

Sanitární keramika jako nezbytná součást koupelny

1390
0

Koupelna slouží ke každodenní hygieně a je nezbytnou součástí každé domácnosti. Bez sanitární keramiky by ale ztratila koupelna na funkčnosti. Na trhu zakoupíte široký sortiment sanitární keramiky, avšak každá má jiné využití. Představme si, co nesmí ve vaší koupelně chybět a jací výrobci jsou zárukou kvality!

Od jakých výrobců zakoupit sanitární keramiku?

Světoví výrobci přicházejí s neotřelými tvary sanitární keramiky a s různými vymoženostmi. Na první pohled vás zaujmou produkty od německé značky Villeroy & Boch. Ve své nabídce má koupelnové vybavení té nejvyšší kvality. Za vaši pozornost také stojí holandská značka Riho s nabídkou moderních van a luxusního koupelnového příslušenství. Milovníci nadčasového vybavení si nesmí nechat ujít sanitární keramiku od švédské společnosti GUSTAVSBERG.

Pokud hledáte sanitární keramiku do malé nebo prostorné koupelny, osloví vás produkty od značky RAVAK. Pořídit si od ní můžete zabudované i volně stojící vany, umyvadla a další vybavení. Ve vaší koupelně se rovněž bude skvěle vyjímat umyvadlo, toaleta a bidet od italské značky Scarabeo, která dbá na prvotřídní kvalitu a spolupracuje s mnoha designéry. 

Umyvadla dvojitá i zapuštěná

Umyvadla můžete instalovat dvojím způsobem: na stěnu jako samostatný prvek, do nábytkové sestavy nebo na odkládací desky. U posledního zmiňovaného způsobu můžete umyvadlo zapustit shora nebo zdola, popřípadě ho zapustit zčásti. Stále oblíbenější variantou jsou umyvadlové mísy v kulatém, hranatém nebo oválném tvaru. Pokud vám to místo dovolí a máte vícečlennou rodinu, pořiďte si praktické dvojumyvadlo.

Závěsné toalety jsou hygienické

Toaletu používáme každý den a musí splňovat vysoké nároky na hygienu. Její neodmyslitelnou součástí je závěsný nebo samostatně stojící klozet. Závěsné toalety jsou moderním řešením a snadno se udržují. Dostanete se pod ně mopem a podle potřeby je otřete po celé jejich ploše. Handicapované osoby a vyšší lidé ocení nastavitelnou výšku toalety. Současné klozety vám dokážou ušetřit vodu pomocí tzv. dvojího splachování pro malé a velké spláchnutí.

Bidety pro očistu intimních partií

Bidety se pomalu usídlují v našich koupelnách. Zahrnout byste je měli do 3D návrhu, neboť jsou ze zdravotního hlediska nezbytnou sanitární keramikou. Díky bidetu budete mít pocit dokonale čistých intimních partií a předejdete různým onemocněním v intimní oblasti. Jestliže máte příliš malou koupelnu, zvolte alespoň ke svému klozetu bidetové sedátko, kterým regulujete tlak i teplotu vody.

Vany pro každodenní relax

Co se týče van, na výběr máte rozmanité modely z několika materiálů. Ve většině domácností narazíte na klasické koupací vany, které umožňují koupání vleže. V menší míře naleznete v koupelnách sedací vany se stupňovitým dnem, jež ocení starší lidé se zhoršenými pohybovými funkcemi. Novinkou jsou hydromasážní vany, které vám nabídnou relaxaci po celodenním shonu díky vodní a vzduchové masáži. Velikost vany vždy přizpůsobte největšímu členu rodiny, aby se v ní i on pohodlně vykoupal.

Předchozí článekFotopast s wifi je vhodným doplňkem chaty nejen pro zimní období
Další článekSnadno, rychle a na celý život – dřevěné podlahy Boen