Domů Bydlení Tři nejoblíbenější druhy střešní krytiny

Tři nejoblíbenější druhy střešní krytiny

2859
0

Výběr různých střešních krytin je v dnešní době opravdu široký. Pálené tašky, betonové krytiny, ocelové střešní krytiny, lehké plechové střešní krytiny či plastové tašky. Na své si přijde každý. Avšak my se zaměříme v našem článku pouze na tři nejoblíbenější.

Pálené tašky

Asi nejznámější jsou pálené tašky. Ty mají bohatou a dlouhou historii a používají se na celou škálu staveb od rodinných domů až po průmyslové stavby. V posledních letech se ale od nich pomalu ustupuje, a to nejen z důvodu vyšší pořizovací ceny, ale také kvůli náročnější manipulací a vyšší hmotnosti oproti lehké plechové krytině.

Betonová střešní krytina

Betonové střešní krytiny se řadí v oblíbenosti hned za pálené tašky. Bývají taktéž poměrně užívané. Jejich obrovskou nevýhodou je ale jejich vysoká hmotnost. Ta se pohybuje kolem 45 kg na metr čtvereční. Spousta staveb však toto zatížení nesnese a musíte zvolit jiný, lehčí materiál.

Lehká plechová střešní krytina

Třetí místo v oblíbenosti zaujímá plechová střešní krytina. Ta si v posledních letech razí cestu kupředu  a je čím dál tím častěji využívána právě díky svým unikátním vlastnostem. Je totiž mnohem lehčí než předchozí dva typy krytin, je praktičtější, má srovnatelné užitné vlastnosti, dlouhou životnost a velkou nosnost. Navíc  díky různé povrchové úpravě evokuje vzhled tradičních pálených tašek.

Pokud tedy hledáte vhodnou střešní krytinu, doporučujeme právě lehkou plechovou střešní krytinu.

Předchozí článekNábytek z masivu – nosná součást interiéru
Další článekLenovo na MWC 2018 ukázalo produkty pro virtuální realitu