Domů Zahrada Zajímavé tipy, jak si zkrášlit zahradu s pomocí ratanu a dřevěných laviček

Zajímavé tipy, jak si zkrášlit zahradu s pomocí ratanu a dřevěných laviček

1454
0

S přicházejícím sezónou grilovačiek, koupání doma v bazénech, sluněním se a teplými letními večery se mnohým může podsouvat myšlenka vylepšit, zkrášlit, předělat či obohatit svou zahradu. Přizpůsobení se pro aktuální období a činnosti se určitě potěší i vaše návštěvy.

Jedním ze způsobů jak můžeme zkrášlit či vylepšit svou zahradu může být nákup nového zahradního nábytku. Jaké však máme možnosti co se týče zahradního nábytku?

Jednou z nich je například nábytek z ratanu.

Co je to ratan?

Ratan je umělohmotné nebo přírodní tvarovatelné pevné vlákno, ze kterého se vyrábějí různé předměty. Patří mezi ně i ratanový nábytek, jehož největší výhodou je jeho snadná údržba. V případě, že se znečistí, jednoduše jej opláchnete vodou, necháte vyschnout a je opět čistý.

Odolnost a výhody ratanového nábytku

Další výsadou ratanového nábytku je jeho kvalita a odolnost. Snese v podstatě i velmi náročné povětrnostní podmínky. Pokud by však přesto došlo náhodou k nějakému poškození, není nutné, abychom vyhazovali celý nábytek, protože máme možnost vybrat si i skládatelný ratanový nábytek, který si s náhradními komponenty opravíme hravě i sami doma.

Ratan je velmi lehký, takže díky jeho váze nebude mít problém s jeho přesouváním ani nejmladší člen vaší domácnosti.

I proto bývá velmi oblíbený také v různých provozech gastronomického a zábavního sektoru. Protože s ním můžeme svým zákazníkům zajistit ideální pohodlí a sobě investici do kvalitního, dlouhodobého inventáře. A navíc, ratanové sedačky můžeme podle potřeby přesouvat mezi interiérem i exteriérem a díky jeho malé hmotnosti tím nebudeme zatěžovat ani svůj personál.

Ratanový nábytek je také úžasný dekorativní pomocník. Můžeme si ho jednoduše přizpůsobit k stylu našeho domova, ne jen jeho provedením, ale i výběrem matrací různých tlouštěk či barev. S kombinaci dekorativních polštářů přispějeme k ještě většímu pohodlí a estetice.

Ratan nebo dřevěné lavičky?

V případě, že si zařizujeme zahradu, by se nám možná hodily i dřevěné lavičky do exteriéru. Z pestré škály barev, stylů a provedení si může vybrat opravdu každý – případně si každý může svou lavičku natřít farbou – dle vlastního vkusu.

Výhodou dřevěných laviček oproti ratanovému nábytku může být to, že kvůli ním nemusíte budovat terasy s rovným povrchem, protože je můžeme umístit kdekoliv, i přímo na trávu – což při ratanovém nábytku nemusí být zcela ideální řešení.

Narozdíl od zahradního nábytku, který slouží pouze k sezení, můžeme lavičky využít i při běžných zahradních pracích, či dokonce jako úložný prostor.

Předchozí článekNakupujte u jednoho z předních českých distributorů pracovních oděvů a obuvi
Další článekPeníze jsou dobrá věc