Domů Magazín 6 tipů, jak udělat z vašeho domu to nejútulnější místo pod sluncem

6 tipů, jak udělat z vašeho domu to nejútulnější místo pod sluncem

2567
0

Pro to, abyste se ve svém bytě cítili jako v ráji, nemusíte nutně investovat desetitisíce do vybavení. Stačí změnit pár drobností a neútulný prostor se jako mávnutím kouzelného proutku může změnit v místo, kam se budete moc rádi vracet. A jak tedy na to?

Květiny a svíčky

Rostliny, ať už kvetoucí či jen zelené, dodají vašemu interiéru zcela jiný druh atmosféry. Živoucí, a přesto neuspěchanou energii květin si zcela jistě zamilujete. Ozdobte jimi okna i police, zavěste je ze stropu, nechte je, aby se pnuly po vašem nábytku. Dalším ideálním doplňkem pro útulnější atmosféru jsou bílé svíčky. Mají velkou moc zklidnit a utišit stres. Jestliže si vybíráte parfemované, dávejte si pozor, aby jejich vůně nebyla příliš silná.

Malý nábytek a doplňky

Kusy drobného nábytku v podobě malých stolečků či například šperkovnice plné řetízků, náhrdelníků a manžetových knoflíčků, dokáže s prostorem divy. Vyplní totiž prázdná místa, a navíc se mohou stát praktickým úložištěm.

Slunce

Nechte, aby vaše místnosti prozářilo přirozené denní světlo a neblokujte jej zbytečně objemnými závěsy či monstrózním nábytkem. A až se setmí, vyberte si takovou lampu či lustr, které budou vyzařovat do okolí jemné a měkké světlo, díky němuž bude stříbrný prsten na vaší ruce při romantické večeři s partnerem neodolatelně zářit.

Barvy

Je prokázáno, že nejlépe na nás působí barvy, které najdete i ve volné přírodě, konkrétně tedy modrá, hnědá, béžová či zelená. Dobrým tipem je tedy vybrat některé z těchto tónů jako základní a ty následně doplnit o výraznější barvy, například růžovou, červenou či fialovou. A nemusíte hned kupovat nový nábytek. Stačí změnit barvu stěny a pohovku přehodit vámi zvolenou dekou.

Knihy, deky a polštáře

Obklopte se knihami, které vás kdykoli odvedou od reality do smyšlených světů plných bájných hrdinů či romantiky. Nakupte polštářky a deky, do nichž se v těžkých časech budete moci pohodlně zabalit a cítit se v bezpečí.

Díky těmto malým trikům se váš domov promění v bezpečné a útulné místo, kde budete rádi trávit čas nejen vy, ale i vaši blízcí.

Předchozí článekV čem jsou tepelné konvektory lepší než klasické radiátory?
Další článekNechte si namíchat fasádní barvu ve stavebninách – vyplatí se to