Domů Rady a návody Automaty na vodu a pramenitá voda

Automaty na vodu a pramenitá voda

5548
0

Zdravý životní styl je v dnešní době skutečný fenomén. Mimo pravidelný pohyb je důležité konzumovat kvalitní potraviny a tekutiny. Pramenitá voda má vědecky prokázané pozitivní účinky na tělo i mysl. K pravidelnému pitnému režimu, je zase skvělým pomocníkem automat na vodu. Hodí se jak do domácnosti, tak kanceláře.

U automatů na vodu je třeba rozlišovat dva druhy – na barely a na vodovodní řad. Oba se hodí do různých prostor. Pojďme si je nyní podrobně popsat.

Automat na barelovou vodu

Domácí neboli „klasické“ řešení. Kdo by neznal klasický výdejník s barelem v horním prostoru? Díky zdroji ve formě pramenité vody není nutná žádná dodatečná filtrace vody. Což je velká výhoda. Disponuje také možnostmi úpravy vody –  chlazení, ohřev nebo také sodovka.

Barely mají objem 18,9l. Jedná se tak o solidní zdroj kvalitní vody na dostatečnou dobu. Zmínit je třeba i fakt, že jsou barely vratné. V dnešní době, kdy je potřeba plast maximálně redukovat, důležitá věc. Po patřičné dezinfekci jsou navráceny zpět do oběhu.

Automat na vodovodní řad

Již název napovídá, že je třeba tento automat na vodu napojit přímo na vodovod. Zdrojem tak bude tzv. kohoutková voda. V tomto případě je proto nutná filtrace. Vodovodní voda je různorodá a obsahovat může i škodlivé látky. Automaty na vodovodní řad jsou filtry přímo osazeny v základu. Možné je ale je dodatečně nainstalovat. Samozřejmostí je možnost chlazení a ohřevu vody. Některé modely mají funkci na výrobu sodovky!

Tyto druhy automatů se hodí především ve větších průmyslových a veřejných prostorech.

Více informací o automat na vodu naleznete na https://www.stolnivoda.cz/.

Předchozí článekLuxusní omítky nejsou výsadou pouze králů
Další článekSprávné světlo s LEDsvítí