Domů Zahrada Bydlení je naším útočištěm, oázou klidu a pohody. Zaslužme se o to

Bydlení je naším útočištěm, oázou klidu a pohody. Zaslužme se o to

5469
0

Vybudování si příjemného bydlení má být přínosné pro všechny členy domácnosti. Svůj azyl si zaslouží děti, pohodu a klid zde mají naleznout rodiče, nezapomíná se na případné návštěvy či čtyřnohé mazlíčky. Každému nájemníkovi je vlastní určitý stal, a podle něj by se měl interiér zařizovat. Ideálně zvolené barvy, praktické rozmístění nábytku, elektrospotřebičů a důležitých praktických doplňků. Jedinečný styl bytům a domům vtiskne vkus a povaha jeho obyvatel. Vstoupí-li návštěva do bytu nebo rodinného domu poprvé, okamžitě vycítí, s jakými lidmi má tu čest. Nevíte-li kudy kam, co se týče výzdoby, nechte se inspirovat.

Byt je vizitkou jeho obyvatel

Někomu učarovala skandinávská střídmost, jiný si libuje v provensálské modři, někdo se rád obklopuje nejmodernějšími výdobytky doby. Ať tak, či tak – každý detail by měl být promyšlen. Byt v neuspořádaném chaosu působí rušivě i na samotné nájemníky, natož pro návštěvy. I takzvaná přeplácaná obydlí mohou být sympatická, pokud předměty korespondují s charakterem obyvatel.

Dům neslouží pouze jako prostor ke složení hlavy

I když se domů vracíme mnohdy až k večeru po práci, děti po škole a zájmových kroužcích, neměl by náš dům sloužit jen jako odpočinkové sídlo. Místo, kde složíme hlavu, vykonáme nejnutnější úklid, hygienu a zaúřadujeme v kuchyni. Dům i v naší nepřítomnosti žije svým životem, dýchá za nás a zaslouží si péči. Domů bychom se měli vracet s uspokojením a ne ve stavu, kdy přemýšlíme, co je potřeba opravit, kde je nutný zásah či co všechno se musí uklidit. Abychom se v domě cítili jako doma, jeho atmosféra by nás měla uklidňovat, i když zrovna není pečlivě uklizeno, straší nás neumyté nádobí či nezalité květiny. Pečovat o dům bychom měli stejně jako o sebe.  

Předchozí článekVelice užitečný kus nábytku, který ocení hlavně obyvatelé garsonek
Další článekExtrakční čištění koberců