Domů Interiér Dřevo je vděčným prvkem prakticky do jakéhokoliv interiéru

Dřevo je vděčným prvkem prakticky do jakéhokoliv interiéru

625
0

Dveře tvoří výraznou součást každého interiéru a jejich výběr se podmiňuje skutečností, že ovlivní vzhled celé domácnosti. Druhým parametrem je jejich praktičnost a funkčnost s ohledem na rytmus v dané domácnosti. Je potřeba zvážit materiály, které se liší odolností a nároky na údržbu, i povrchovou úpravu dveří. V tomto směru je rozhodně dobrou volbou dýha.

Urozený původ stromu, jeho stáří, místní podmínky krajiny, kde vyrůstal. To vše je vepsáno
do letokruhů stromu, z něhož se následně dýha vytvoří, a to krájením nebo loupáním kmene stromu. Je to příroda, kdo se jako první podílí na výrobě tohoto typu dveří, přidává jim na originalitě a jedinečnosti. Barevný odstín a kresba je u dýhy vždy naprosto unikátní, a proto se nemůže stát, že byste jinde narazili na naprosto totožné dveře. Ale nemusíte se bát, že vám dveře nebudou vzájemně ladit. „Přírodní materiály mohou vykazovat nepatrné odlišnosti v barevných tónech nebo textuře, v Sapeli však garantujeme v rámci jedné zakázky využití stejné šarže dýhy,“ potvrzuje Tomáš Albrecht, produktový management Sapeli.

Dub trámový v povrchové úpravě olej pure – nová dýha společnosti Sapeli povznese každý moderní interiér. V souladu s nejnovějšími trendy skvěle doplní zejména rustikální styl, jenž se inspiruje venkovem, ale můžete ho využít i v městském bytě. Pro maximální zdůraznění kresby dřeva není povrch tmelený a nabízí rovněž možnost úpravy novými probarvenými oleji, a to zcela bez příplatku. 

Dveře z dýhy díky své vysoké kvalitě nejsou rozhodně těmi na jednu sezónu a je potřeba počítat s tím, že ovlivní vzhled vaší domácnosti na řadu příštích let. Dekor dveří by tak měl ideálně ladit s podlahou a s okenními rámy či nábytkem. Buď by se měly odstíny shodovat nebo být naopak v silnějším kontrastu, což může být často problém. Řešení nabízí nové probarvené oleje zařazené v nabídce Sapeli, které účinně pomohou s případným barevným tónem zvolené dubové dýhy. 

Manželské postele pro kvalitní spánek

Předchozí článekNeodkládejte renovaci schodů: Jde o vaši bezpečnost!
Další článekZrcadlová fólie pomáhá zvyšovat soukromí