Domů Rady a návody Trend, který ovládl trh s nemovitostmi. Senioři o sobě dávají vědět

Trend, který ovládl trh s nemovitostmi. Senioři o sobě dávají vědět

49
0

Na trhu s nemovitostmi se toho v posledních měsících děje příliš mnoho, což potvrzuje nejeden realitní makléř. Zájem o nemovitosti roste rychlostí blesku, a to vlivem zvyšující se inflace. Lidé chtějí ochránit své úspory, a nejinak je tomu i v případě důchodců neboli seniorů, kteří se na trh s nemovitostmi nahrnuli jako jedna velká lavina. A právě ti jsou takovým trendem, ke kterému na trhu s nemovitostmi dochází. Jejich zájem o bytové jednotky nebo rodinné domky je poměrně vysoký.

Senioři se investování nebojí

Na tento nový trend upozornili v nedávné době odborníci, kteří poukazují na to, že senioři se investování v žádném případě nebojí. Z průzkumů vyplývá, že nejčastěji mají zájem ti, kteří ve svém produktivním věku buďto podnikali, nebo se pyšnili vysokými příjmy. Za dlouhá léta si dokázali něco naspořit, proto nyní své finanční prostředky vkládají do investičních bytů, jež jim po nadcházející roky budou symbolizovat takzvaný pasivní příjem. Někdy však kupují nemovitosti jen svým dětem nebo vnoučatům, ovšem za pasivní příjem lze nemovitosti označit i v takovém případě (i ostatní generace je většinou využívají čistě jako investici).

Z dostupných průzkumů vyplývá, že senioři tvořili zhruba dvacet procent všech kupujících, kteří se rozhodli své finance vložit do nemovitostí.

Situace na trhu s nemovitostmi se bude zlepšovat

Ochránit své finance před inflací nebo zaopatřit svá vnoučata. To ale nejsou jediné důvody, proč senioři vstupují na trh s nemovitostmi. Důvodem je také vědomí toho, že se trh s nemovitostmi bude v nadcházejících letech jenom zlepšovat. Ceny i nadále porostou, ať už se budeme pár následujících let potýkat s krizí nebo se dostaneme do zlatého věku po stránce ekonomiky.

Navíc se předpokládá, že s nástupem roku 2022 vzroste zájem o pronájmy. Na vině jsou nejen přísné podmínky České národní banky znemožňující získat úvěr na bydlení, ale také do nebe volající kupní ceny, které se vyšponovaly zvyšující poptávkou.

Marta Trojáčková – realitní makléř

Předchozí článekJak vybrat spolehlivý visací zámek na skříňku?
Další článekRady, jak zazimovat trávník