Domů Bydlení Naučte se chránit vlastní majetek skrze výhodné pojištění

Naučte se chránit vlastní majetek skrze výhodné pojištění

3902
0

Bez pojištění riskujete obrovské dluhy a potíže, které vás budou stát mnoho sil. Přírodní živly si nevybírají, zničí váš domov, kdy se jim zachce a někdy jim k tomu stačí několik vteřin. Pokud žijete bez pojistky, budete muset všechny škody hradit ze svého. Ruku na srdce: máte našetřeno třeba několik set tisíc na novou střechu? A co třeba 10 000 na novou pračku? Nic? Nebuďte k tomu lhostejní, a co nejdříve si zařiďte vhodné pojištění.

Nejčastěji se volí kombinace

Existují 3 základní druhy pojistek, kterými můžete chránit vlastní bydlení. Jako základní je označováno pojištění nemovitosti, protože se vztahuje jen na nemovitost jako takovou, na přilehlé stavební součásti a případně i na vybavení zahrady. Na co si při jeho vyřizování dát pozor? Tématu se podrobně věnuje tento článek. Jako ochrana věcí movitých (koberce, nábytek, spotřebiče a další vybavení, včetně cenností a peněz) funguje pojištění domácnosti. Do třetice pojišťovny nabízí pojištění majetku. Právě tento typ volí lidé nejčastěji, a to kvůli jeho rozsahu krytí – vztahuje se totiž na nemovité i movité věci.

Na co si dát při vyřizování pozor?

Nikdy nesmíte pojistku sjednat, aniž byste si důkladně pročetli smlouvu. I v případě pojištění bydlení existují výluky, které musíte znát. Ve smlouvě by měla být uvedena i výše spoluúčasti a jasně popsán postup, jak s vámi bude pojišťovna v případě škodné události jednat. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, nebojte se zeptat, právě v této fázi je na to nejlepší čas. Zajímejte se o doplňky. Hodí se například pojištění odpovědnosti.

Jak snížit cenu a přitom mít jistotu kvality?

Nabídky se od sebe liší rozsahem i cenou. Před uzavřením smlouvy se vždy vyplatí udělat srovnání. Dnešní doba umožňuje spočítat pojištění online a de facto okamžitě ho porovnat s ostatními nabídkami. Můžete také oslovit pojišťovny a nechat si vypracovat nabídku na míru.

Předchozí článekZábor chodníku jako zábor veřejného prostranství
Další článekSprejere, na mě si nepřijdeš… Atigraffiti nátěr ochrání i váš majetek!