Domů Rady a návody Rady, jak zazimovat trávník

Rady, jak zazimovat trávník

40
0

S příchodem chladnějších ročních období přichází také čas na zahradní práce. Zatímco majitelé větších zahrad zapřahají svůj zahradní traktor, majitelé menších pozemků povolávají do akce menší aku sekačku, která si hravě poradí s trávníkem všude okolo. Ano, součástí seznamu nutných zahradních prací je také sekání trávníku, který nemůže zůstat na zimu neposekaný. Jak by na jaře vypadal! Pojďme si proto prozradit několik rad, jak zatravněnou plochu rozprostírající se kolem domu připravit na nadcházející chladné zimní měsíce.

Je třeba zbavit trávník nečistot

Klíčem ke krásnému trávníku je bezesporu zbavení nečistot. Ne, opravdu není dobré, když na trávník s napadaným listím spadne sníh. Na jaře byste museli čelit nejen plsti a plísním, ale také dalším nepříjemnostem.

V ideálním případě zbavte zatravněnou plochu všech nečistot, nejen listí. Myslí se tím také ovoce, které by stejně jako zmiňované listí bránily přístupu vzduchu a mohly by podpořit tvorbu plísní.

Pusťte se do boje s plevelem

Kromě toho také odstraňte veškerý plevel, který však není dobré vytrhávat ručně. Pokud byste k odplevelování přistupovali tímto způsobem, mohli byste vytrhat také kořeny samotného trávníku a museli byste ještě řešit jeho rychlé zatravnění, pokud by vůbec přicházel tento krok v potaz.

Raději je dobré použít speciální zahradní nářadí v podobě vyrývače plevele, který je přesně dělaný k této příležitosti.

Provzdušňujte trávník

K vůbec poslednímu sekání v roce se přistupuje zhruba v polovině října, respektive na začátku listopadu (závisí na počasí). Teploty by se měly pohybovat kolem sedmi stupňů Celsia. Sám trávník by se neměl sekat až přímo u země, ponechte ideálně čtyři až šest centimetrů nad zemí.

Kromě toho v této době zatravněnou plochu také provzdušněte. Později než z kraje listopadu se vertikutace neprovádí, půda musí mít prostor na zacelení, než přijdou zimní mrazíky.

Předchozí článekTrend, který ovládl trh s nemovitostmi. Senioři o sobě dávají vědět
Další článekJak vybrat kalové čerpadlo?