Domů Bydlení Tepelné izolace plní svou izolační i akustickou funkci u novostaveb i při...

Tepelné izolace plní svou izolační i akustickou funkci u novostaveb i při rekonstrukcích

3035
0

Majitelé městských činžovních domů i společenství vlastníků bytových jednotek při renovacích domů stojí před zapeklitým problémem, jakou izolaci si vybrat. Foukaná tepelná izolace je ideální odpovědí na palčivou otázku, neboť má mnoho pozitivních vlastností. Snadná aplikace, rychlost, cena i možnost nanášení do těžko přístupných míst – to jsou výhody, které ocení vlastníci jak panelových, cihlových domů, ale i správci historických budov, u nichž se často musejí zohledňovat nároky památkářů, statiků i historiků.

Izolační materiály se využívají i na průmyslových stavbách, skladech nebo veřejných budovách

Foukané tepelné a akustické izolace se dají aplikovat v jakémkoliv ročním období. Stavební mistři nemusejí přes zimu pozastavovat své práce, nebo je přesouvat do interiérových prostor. Navrtáním otvoru do patřičných míst začíná snadný proces tepelného izolování. Následně se do děr nanáší izolační materie, která rychle schne a může okamžitě plnit svoji funkci. Tepelná izolace se jednoduše aplikuje i do podlah a příček, ošetřují se jimi stropy, střechy, fasády, krovy i složité výklenky, kam se těžko dostává s jinými izolačními hmotami.

Jako tepelné izolace se používá vícero materiálů v závislosti na charakteru stavby, meteorologických podmínkách i vzhledu budovy. Mechanickému poškození a rozmarům počasí skvěle odolávají například celulózová izolace Climatizer Plus a minerální izolace Climastone. Rozmanitost nabídky konkrétních izolací proto vyhovuje rekonstruovaným budovám, novostavbám, energeticky úsporným obydlím, ale i průmyslovým stavbám či budovám sloužícím administrativním pracovníkům či veřejnosti. Izolace neplní svou funkci pouze v zimě. V létě brání pronikání horka dovnitř budov.

Předchozí článekZahradní oslavu lze udělat v průběhu celého roku. Jak na to?
Další článekTěžké dilema: Byt, nebo dům?