Domů Reality Trápí vás potkani ve sklepě? Skoncujte s nimi

Trápí vás potkani ve sklepě? Skoncujte s nimi

11631
0

Potkani sice často sklepy nenavštěvují, protože mají mnohem raději kanalizace, vodní toky a hnojiště, přesto se s nimi lze setkat. Zvlášť přilákají-li je odpadky v popelnicích nebo je do sklepů zažene zima. Mimo jiné je pro ně sklep rovněž snadno dostupným zdrojem potravy.

Více než potkani jsou častými a nezvanými hosty v našich příbytcích myši. Potkan je opravdu výjimka a přilákáte ho jen tím, že mu sami ač nevědomky poskytnete příznivé podmínky. Vypudíte ho tím, že mu tyto podmínky odejmete.

Co potkani nemají rádi?

Patrně nejstarším a nesnadnějším způsobem, jak udržet nejen potkany, ale i jiné hlodavce v uctivé vzdálenosti od svého příbytku, je vlastnit kočku. V tom lepším případě je bude kočka lovit. Kočky neloví jen z důvodu hladu, ale i pro zábavu, tudíž kočku hlady týrat nemusíte. I kdyby číča o hlodavce nejevila zájem a dala přednost vašemu kanapi, odradí hlodavce její pach. Mimo pachů jsou hlodavci hákliví na zvuky.

Existují ultrazvukové odpuzovače – pro potkany jsou přímo nesnesitelné. Než se takto trápit, raději se odstěhují o dům dál. Samozřejmě jim rovněž bude na obtíž, pokud nenajdou žádnou obživu. Z toho plyne jediné: skladujte své potraviny tak, aby si na nich hlodavci nemohli pochutnávat.

Nezvaný host v domě

Patrně první, co každého napadne, jsou pastičky. Ne, že by nezabíraly, ale není past jako past. Pokud se k vám nastěhoval Jerry s celou rodinkou, nebudete stihat nakupovat pasti a navíc zabírají opravdu pouze na myši. Potkan je velmi inteligentní, nebuďte proto sklíčení, pokud se k pasti ani nepřiblíží. Jinak tomu není ani v případě otrávených jídel a jiných podobných nástrah. Přesto existuje možnost.

Na chytré potkany se musí chytře. Na trhu seženete chemické přípravky k hubení potkanů, které vycházejí z tohoto faktu. Jedná se o chutné pasty: Gardentop, Rodicum a další, které mají oddálený účinek a potkana zlikvidují bezbolestně, tudíž neupozorní ostatní „kamarády“ na toto nebezpečí. K dalším výhodám tohoto chemického hubení potkanů patří, že v poslední fázi vyhledává otevřené prostory, jelikož se mu nedostává vzduchu. Díky tomu neuhyne v hůře přístupném místě, kde by mohl šeredně zapáchat.

Předchozí článekNejčastější chyby při úklidu
Další článekMáte doma malého alergika? Myslete při zařizování pokojíčku na tyto 3 věci