Domů Interiér Máte doma malého alergika? Myslete při zařizování pokojíčku na tyto 3 věci

Máte doma malého alergika? Myslete při zařizování pokojíčku na tyto 3 věci

8102
1

Plánujete zařizování dětského pokoje pro alergika, ale nejste si úplně jistí, jak by to mělo být správně? Přáním každého rodiče je vytvořit svému dítěti pěkné, příjemné a především pak zdravotně neškodné prostředí. A je to vůbec možné?

Samozřejmě, že v dnešní době plné různých vychytávek to možné je. Těžkou hlavu z toho rozhodně mít nemusíte. Poradíme vám, jak takový pokojíček zařídit, aby dítěti vyhovoval po zdravotní stránce, ale byl i útulný a na pohled zajímavý.

Nudy se rozhodně nebojte

Řekne-li se dětský pokoj, většina si vybaví veselé barvy, hřejivé koberečky, polštářky, hromadu roztomilých plyšových hraček, které jsou neodmyslitelnou součástí dětství, závěsy s dětskými motivy, záclonku. Ovšem potvrdí-li se u dítěte alergie, musíme dát sbohem všem huňatým koberečkům i plyšákům. Pokud se tedy nebude vyloženě jednat o speciální plyšovou hračku, která je vhodná i pro alergiky. I tak vyžaduje taková hračka stálou péči.

Stačí si jen připomenout příběh medvídka Kukyho, který započal své dobrodružství tím, že skončil v popelnici, protože jeho malý majitel Ondra trpěl astmatem. Možná to teď vypadá, že budete muset svému dítěti zařídit sterilní a nudný pokoj. Nebojte se, ale tak to určitě není.

1 – Udržovatelné povrchy

Prvním krokem při zařizování dětského pokoje je myslet stále na to, že by se mělo jednat o dobře udržovatelné povrchy. Budete totiž často utírat prach, luxovat a vytírat. Ať už se jedná o nábytek či podlahovou krytinu. Na koberec zapomeňte. Když už tak jen malý hrací kobereček vyroben ze speciálních vláken, určen alergikům.

2 – Žádné textilie

Zapomeňte na záclonky a závěsy s motivy vláčku, zvířátek či pohádkových postaviček. Nicméně žaluzie a rolety (netextilního původu) mohou být stejně zábavné. Stačí vybrat veselou barvu. Roztomilými motivy to můžete dohnat na stěnách pokojíčku pomocí nalepovacích omyvatelných dekorací na stěny, dveře či nábytek. Použít na jednu zeď tapetu s dětskými motivy, případně na stěnu něco sami nakreslit. Pokojíček alergika rozhodně nemusí být nudné místo bez fantazie.

3 – Povlečení a postel

Zbavit se úplně textilií nedá. I postel včetně povlečení patří k nedílné součástí vybavení dětského pokojíčku. Postel by měla být ideálně na nožkách, aby se pod ní dal udržovat pořádek. Zatímco někdo pod postelí luxuje a vytírá zřídkakdy, pro vás to bude pravidelná povinnost. Co se týče lůžkovin, opět to musí být takové, které jsou určeny pro alergiky a vydrží praní na teplotu vyšší 60 stupňů.

_________________________________________________________________

Předchozí článekTrápí vás potkani ve sklepě? Skoncujte s nimi
Další článekJak využít staré pneumatiky

1 komentář

Comments are closed.