Domů Magazín Tryskání pískem: Jaké jsou výhody moderní metody opracování povrchů?

Tryskání pískem: Jaké jsou výhody moderní metody opracování povrchů?

2469
0

Na špinavou fasádu je smutný pohled. Vyčistit rozsáhlejší plochy a „zažranou“ špínu však není záležitost na jedno odpoledne. A často nelze dosáhnout uspokojivého výsledky bez použití špičkové techniky. K těm nejefektivnějším zařízením patří stroje Torbo na bázi tryskání pískem. Technici z firmy Axiom AXIOM REAL je používají při čištění různých typů povrchů, ale také na široké spektrum dalších činností. Mimo jiné si poradí i s graffiti.

Pod taktovkou odborníka to jde lépe

Fasádu či jiné znečištěné povrchy můžete vyčistit vlastními silami. Ale opravdu máte tolik času nazbyt? Bez patřičného vybavení a dodržení správných technologických postupů je navíc výsledek velmi nejistý. Šance, že se vám podaří dosáhnout požadovaného stupně vyčištění, je velmi malá. Navíc se pravděpodobně nevyhnete stavbě lešení, což je časově, fyzicky i finančně náročné.

Profesionálové z AXIOM REAL mají s čištěním bohaté zkušenosti a poradí si se všemi druhy nečistot. Navíc disponují zmíněným systémem Torbo, který je vysoce účinný a zároveň šetrný k opracovávanému povrchu. Dokonce natolik, že byl schválen českými památkáři jako jedna z možných čistících metod.

Jak tryskání pískem probíhá?

Pískování spočívá v tryskání abraziva (směsi vody a písku) na znečištěnou plochu. Zrnka písku naráží na povrch ve velmi vysoké rychlosti a pod velkým tlakem – účinně tak odstraňují i hlubší nečistoty.

Stroje Torbo nachází využití při čištění fasád, odstraňování starých nátěrů, sanaci betonů a v neposlední řadě při pískování kovů a dřevěných konstrukcí.

A jak vypadá vyčištění povrchu v praxi? Ukázky realizovaných zakázek a další informace ohledně pískování najdete na www.tryskani-piskovani-ars.cz.

Předchozí článekS vodním paprskem přeříznete i velice odolné materiály
Další článekVelice užitečný kus nábytku, který ocení hlavně obyvatelé garsonek