Domů Rady a návody S vodním paprskem přeříznete i velice odolné materiály

S vodním paprskem přeříznete i velice odolné materiály

1736
0

Říkáte si, proč zrovna vás by mělo zajímat řezání vodním paprskem? Co by to vašemu podnikání mohlo přinést? Tato technologie se využívá zejména pro dělení nejrůznějších materiálů, například ocelí, slitin hliníku, mědi, niklu apod., dále technických a reklamních plastů, mramoru, žuly, pískovce, dlažby, skla, plexiskla, těsnicích a pěnových materiálů a takto bychom mohli pokračovat ještě hodnou chvíli. Pokud se něčemu takovému ve vaší firmě alespoň částečně věnujete, vězte, že práce s vodním paprskem vám přinese značné usnadnění práce a nejednu výhodu.

Zpracuje různě silné materiály

V čem tedy tkví ono kouzlo? V čem je řezání vodním paprskem tak skvělé? Předně, lze jím řezat téměř jakýkoliv tvar v jakékoliv ploše, a to i ve velikém detailu. S materiály, které jsou jinak velmi obtížně dělitelné a zdají se být neobrobitelné, si vodní paprsek snadno poradí. Materiál navíc při práci nijak nepoškodí, řez je studený, nemůže tak dojít k tepelnému ovlivnění zpracovávaného materiálu a ovlivnění jeho struktury nebo vlastností. Zároveň paprsek na materiál nepůsobí žádnou velikou silou, nehrozí tak ani výskyt mikrotrhlin.

Nikoliv pouze hrubé řezání, užijete si i detailního řezu

Pokud použijete CNC stroj pro řezání vodním paprskem, není to pouze o tom, že přeříznete nějaký materiál vejpůl a tím vaše práce končí. Můžete se snadno pustit i do složitějších tvarů a detailního vyřezávání. Oceníte to například při řezání dlažby vodním paprskem, kdy z jednotlivých dlaždic potřebujete vytvořit takové díly, aby do vaší finální skládačky dokonale zapadly.

Budete i ekologičtí

CNC řezací stroje, které pracují s vodním paprskem, lze rovněž označit za ekologický nástroj. Nezanechávají po své práce žádné zplodiny a přispívají tak životnímu prostředí. Jestli vás všechny tyto argumenty přesvědčily, že se vám takový stroj pro zjednodušení a zpřesnění práce hodí, není nic snadnějšího než začít uvažovat o jeho koupit. A kdyby se vám na něm po dlouhých letech používání něco porouchalo, ani v tomto případě nemusíte mít žádné obavy, opravy a servis CNC strojů tu pro vás budou připravené.

Předchozí článekLenovo na MWC 2018 ukázalo produkty pro virtuální realitu
Další článekTryskání pískem: Jaké jsou výhody moderní metody opracování povrchů?