Domů Magazín Vybavení dětského pokoje

Vybavení dětského pokoje

2276
0

Mnoho rodičů má zpočátku miminko u sebe v ložnici, kde má postýlku blízko manželské postele. Dřív či později si však začnou rodiče pohrávat s myšlenkou zřízení dětského pokojíčku.

Rozhodně by byl omyl domnívat se, že stačí koupit postel, komodu, skříň a box na hračky. Než se do zřizování pokojíčku pro své dítě pustíte, vše předem důkladně promyslete. Pokojíček by měl nejen splňovat bezpečnostní pravidla, ale být i útulným místem. Dítě bude v pokojíčku spát, hrát si, trávit volný čas a později se učit a psát úkoly. Na vás tedy stojí úkol vše pořádně promyslet, a pak i uskutečnit.

Podlahová krytina

Než přistoupíte k jakémukoliv plánování barev stěn, pokojíčkové sestavy, postele, dekorací, nejdříve začněte hezky od podlahy. Ono má totiž vše svá pro i prosti. Celoplošný koberec zajistí teplo i bezpečí, aby děti neprostydly, když si budou na zemi hrát. Nicméně dovolíte dítěti nosit do pokojíčku jídlo, pití, dobroty? Tím by koberec mohl utrpět na parádě. Pokud tedy koberec, pak ne dlouhý vlas, ale takový, který se bude dobře udržovat.

Omyvatelný typ podlahy, ať už vinylová nebo plovoucí je fajn i pro alergika, ale zase tolik nehřeje a netlumí zvuky, pokud bydlíte v paneláku. Koberec dusot nožiček přeci jen více utlumí. Nemůžete-li se rozhodnout, udělejte kompromis. Zvolte třeba podlahu vinylovou a doprostřed pokoje umístěte kusový koberec. Lehce se dá srolovat a schovat, případně vyměnit za jiný.

Postel

Kvalitní postel je nejdůležitější součásti vybavení dětského pokoje. Proto jejímu výběru zasvěťte dostatek času. Měla by být pohodlná, ale především kvalitní. Ideálním materiálem je pochopitelně masívní dřevo, které je zdravotně nezávadné a navíc zajistí dětským zádům oporu. Neodmyslitelnou součástí postele je i matrace, která by rovněž měla být kvalitní. Přikupte si k matraci ještě i ochranný obal na zip, kdyby dítě vylilo do postele tekutinu nebo se počůralo. Tyto obaly nepropouštějí vodu, tudíž matrace, do které investujete nemalé peníze, bude chráněná. U menších dětí myslete na bočnice – zábranu proti pádu z postele, ale samozřejmě ne s ostrými hranami.

Nábytek

Nábytek je vhodné vybírat takový, který roste s dítětem. Zatím vám možná přijde velká šatní skříň, jako zbytečná investice. Ale časem vyhodíte drobný nábytek a stejně budete pořizovat něco, kde se vejdou veškeré věci dítěte. Nicméně i tak pamatujte, že pokoj dítěte by měl vybaven zdravotně nezávadným materiálem s dobře udržovatelnými plochami a nenáročný na údržbu. Nezapomínejte na hravost a veselost. Nicméně nemusíte kupovat hned růžový či modrý nábytek – i dekorace a samolepky dokáží krásně pokojíček oživit.

Předchozí článekModerní bydlení pro rok 2018
Další článekDětský multifunkční nábytek vyřeší problém s prostorem