Domů Interiér Jak zařídit malou koupelnu?

Jak zařídit malou koupelnu?

5906
0

Při zařizování velké koupelny nemusíme brát tolik ohledy, jako je to v případě s koupelnou, kde se člověk sotva otočí. Tyto malé koupelny se týkají především panelákových bytů. Přesto je našim přáním, aby splnily svůj účel a byly útulné.

Nic není nemožné. Tudíž i malou koupelnu lze zařídit účelně a elegantně. Nutné je přitom soustředit se na správný výběr vany, umývadla, ale i doplňků včetně barev, které velmi ovlivňují každý interiér, včetně koupelny.

Okno je výhodou

Zvlášť starší panelové zástavby pamatovaly na praktickou stránku, a tudíž nechybělo alespoň menší okno v koupelně. Díky pronikání denního světla nepůsobí koupelna tak stísněně. Jestliže okno v koupelně nemáte lze tento problém vyřešit i tím, že namísto umakartu použijete luxfery. K dalším možnostem pak patří dostatek světelných zdrojů.

Zrcadla a lesklé plochy

Ani v malé koupelně se neobávejte velkých zrcadel. Ba právě naopak. Čím více ploch, které odráží světlo, tím lépe. Místnost bude opticky působit větší. Vhodné jsou skleněné a lesklé plochy, díky koupelnového nábytku. Skvěle působí i kovové předměty v podobě stojánku na kelímky, držáku na ručníky apod.

Závěsný nábytek

Do malých prostor se hodí spíš úzký nábytek stavěný do výšky. Nejen vzhledově lepší, ale i praktičtější je nábytek zavěšený na zdi, klidně kousek od země, ale tak, aby nezabíral mnoho podlahové plochy. Volte skřínky uzavřené, protože provozní nepořádek malé koupelně příliš na eleganci nepřidá.

Barvy a obklady

Obklady větších rozměrů nemusí představovat v malé koupelně nevýhodu. Chcete-li však místnost opticky rozšířit, musí být situovány vodorovně. Vhodné je rovněž sjednocení barev. Barvy by měly být světlé. Dnešními trendy jsou bílá, světle šedá či béžová. Toužíte-li po veselých barvách, dodejte je koupelně díky doplňkům – koberečky, osušky.

Předchozí článekBydlení podle znamení
Další článekFialová v ložnici – proč ne?